14. november 2001, 00:00

Tarkvaratootja Oracle juht Larry Ellison teatas, et ettevõtte selle kvartali kasum jääb allapoole analüütikute ootusi, sest ärikeskkond halveneb endiselt 11. septembri terrorirünnaku mõjude tõttu, kirjutas finantsportaal CNNmoney.

Samal ajal usub Oracle?i juhatuse esimees Ellison, et ettevõtte majandusolukord paraneb järgmisel aastal, sest praegu tehnoloogiainvesteeringud peatanud ettevõtted hakkavad taas sellele kulutama.

Esmaspäeval Las Vegases Comdexi tehnoloogiakonverentsil aset leidnud pressikonverentsil tunnistas Ellison, et tõenäoliselt ei suuda ettevõte selle kuuga lõppevas majandusaasta teises kvartalis teenida analüütikute prognoositud 11 USA senti aktsia kohta.

?Ma arvan, et neid prognoose on raske täita, tõenäoliselt jääb kasum aktsia kohta 9?10 sendi tasemele,? lausus Ellison.

Oracle?i aktsia hind tõusis esmaspäeval kahe sendi ehk 0,13 protsenti võrra 15,40 dollarini.

Suurim Ühendriikide autotootja General Motors (GM) pikendab oma sõidu- ja veoautode üliodavat liisingut järgmise aasta alguseni, mis vähendab aga tööstuse kasumimarginaali, kirjutas Financial Times.

Esmaspäeval avaldatud kavas põhjendab General Motors sammu sooviga luua ettevõtte ümber positiivne foon.

Siiski on kontsern on oma esialgsest kavast kõrvale kaldunud. Nullprotsendiga liisingut pakutakse enamikule 2001. ja 2002. aasta mudelite 3aastastele liisingutele, samal ajal kui 4- ja 5aastase liisingu korral tuleb maksta kõrgemat intressi.

General Motorsi terrorirünnaku järgselt turule tulnud ning algselt 18. novembrini kestma pidanud nullintressiga finantseerimisskeemi ruttasid turuosa kaotamise kartuses kiiresti järgima ka rivaalid Ford ja Chrysler.

Kuigi kampaania on olnud igati edukas ning uute autode müük on märkimisväärselt suurenenud, hoiatavad analüütikud, et rekordmüügi eest tuleb ettevõtetel maksta kõrget hinda. Nende hinnangul saavutatakse pragune müügitase tulevaste perioodide arvel.

Euroopa suuruselt teine pooljuhtide tootja Infineon Technologies AG kinnitas oma majandustulemustes analüütikute kõige mustemat nägemust, raporteerides väga suurest neljanda kvartali kahjumist, kirjutas Reuters.

Pärast STMicroelectronicut Euroopa suuruselt teine pooljuhtide tootja teatas, et kahjum suurunes kvartaliga 371 mln eurolt 523 mln euroni (8,2 mld krooni). Analüütikud ootasid ettevõtte kahjumit suurusjärgus 330?526 mln eurot.

Võrreldes eelmise kvartaliga kahanes ettevõtte käive 15 ning võrreldes aastataguse ajaga 55, ulatudes vaid 1,09 mld euroni (17 mld krooni).

Maailma neljas mälukiipide tootja on saanud osaliselt löögi sellest, et dünaamilise muutmälu (DRAM) hinnad on nõudluse vähenemisest kukkunud kolmandikuni tootmiskuludest.

Boeing Co juhatuse esimees Phil Condit teatas eile, et pärast 11. septembri terrorirünnakut kulub normaalse lennuliikluse taastamiseks 28?42 kuud ja selle aja vältel ehitab kompanii 1000 lennukit vähem, kirjutab uudisteagentuur Reuters.

Maailma suurim lennukite tootja on 10 kuuga tarninud 422 reaktiivlennukit ning plaanib sel aastal tarnida veel 522 lennukit. Järgmisel aastal langeb kompanii toodang 350?400ni ja aastal 2003 veelgi.

Boeing koondab 14. detsembriks 12 000 töötajat, järgmise aasta keskpaigaks koondatakse kokku 20 000 kuni 30 000 töötajat. Kokku on kompaniil 200 000 töötajat.

?veitsi gigantpanga UBS AG 3. kvartali kasum langes 56 võrra, mis vastas ootuste alumisele äärele. Halvasti mõjusid pangale maailma majanduse jahtumine, vähenenud kauplemistasud, vähenenud kasum investeerimispangandusest ja kahanenud hallatavad aktivad, teatas Dow Jones.

Panga kasum langes aastataguselt 2,08 mld frangilt (22,23 mld krooni) 903 mln frangile (9,65 mld krooni). Analüütikud ootasid pangagrupi tulemust 822 mln ja 1,16 mld frangi (8,78?12,4 mld krooni) vahemikku.

UBSi juhatuse esimehe Luqman Arnoldi sõnul võitis tema pangandusgrupp 3. kvartalis turuosa igas ärisegmendis. Ta lisas, et firma peab kontrollima preemiakulusid töötajate arvu vähendamise asemel.

Maailma suurim karastusjookide tootja Coca-Cola Co kavatseb järgneva viie aasta jooksul investeerida Hiinasse 150 miljonit dollarit (2,6 miljardit krooni) kuue tehase ehitamiseks, teatas uudisteagentuur Reuters.

Coca-Cola Hiina pressijuhi Brenda Lee sõnul on kahe tehase asukoht juba välja valitud ning need alustavad tootmist järgmisel aastal.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing