Viljandi viinatehas premeeris politseinikke

13. november 2001, 09:30

Viljandimaa viinatootja Liiwi Heliisi müügidirektor premeeris eile 20 000 krooniga kaht Tartu politseinikku, kes olid leidnud rekordkoguse salaviina, kirjutab Sakala.

Kevadel Liiwi Heliisi osalusel moodustatud fondi rahaga peeti meeles Tartu politseinikke Guido Kaldmaad ja Janek Pritsi, kes on poole aasta jooksul kätte saanud 15 215 liitrit salaalkoholi ning ära võtnud 13 puskariaparaati.

'Sellise koguse ametliku viina müümise eest saaks riik aktsiisi pealt eelarvesse juurde 882 470 krooni,' rääkis Liiwi Heliisi müügidirektor Toomas Sumeri. Tema andmetel edestasid tartlased ka Pärnu politseinikke, kes on sel sügisel pärast rohkeid metanoolimürgitusi oma maakonnas salaviina leidmiseks suuri reide korraldanud.

Liiwi Heliis moodustas kevadel koos politseiameti ning Tallinna Kodaniku- ja Korrakaitse Fondiga alafondi, mis kannab nime 'Riigiviina kaitsel'. Salaviina leidjaid premeerib see fond kaks korda aastas.

Esimene kord oli eile, Eesti Politsei aastapäeval ning preemia anti kätte Tartu Ülikooli aulas. Järgmise preemia saavad politseinikud vabariigi aastapäeval, 24. veebruaril.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing