Kallas: parem kui Tallinn üldse laenu ei võtaks

13. november 2001, 16:50

Rahandusminister Siim Kallas kinnitas äsja lõppenud pressikonverentsil pärast kohtumist Tallinna linnapea Tõnis Paltsiga, et kõige parem oleks see, kui Tallinn üldse laenu ei võtaks.

<pilt#SiimKallas.jpg#Siim Kallas#150#176#0> Samas lisas ta, et kui Tallinna arengustrateegia nägi ette 2002. aasta laenusummaks 400 miljonit krooni, siis rahandusministeerium oma emotsioone väljendama ei hakanud.

?Küll aga ei saa lubada seda, et aasta laenusumma suureneks miljardi või seda enam pooleteise miljardi kroonini,? toonitas rahandusminister.

Mingit kindlat otsust, kas riik lubab või ei luba Tallinnal järgmisel aastal suurlaenu võtta, tänasel kohtumisel ei sündinud. Rahandusminister vihjas võimalusele, et Tallinna 2002. aasta eelarve projektis võidakse veel enne volikogu otsust teha korrektuure.

?Enne kui minnakse laenu võtta, tasub kaaluda, kas kõik võimalused kulutusi kärpida on ammendatud,? ütles minister.

Kallase sõnul oli ta koos Paltsiga arutanud võimalusi Tallinna teede-ehituse rahastamiseks ning avaldas arvamust, et riigi ja linna koostöö selles vallas on võimalik.

?Ehkki Tallinnas pole formaalselt ühtegi riigiteed, tasub kaaluda linna teedeehituse rahastamist ISPA programmi raames,? tõdes Siim Kallas. ?ISPA programmi kogumaht on viieks aastaks 94,5 miljonit eurot (ligi 1,5 miljardit krooni) ning Tallinna taotlusega sellest osa saada tegeldakse. See annaks linnale tõsise lisaressursi.?

Kallas oli kriitilisel seisukohal Paltsi soovi suhtes kaasata linn Tallinna Sadama omanike hulka:

?Arutamist väärib see, kuidas parandada linna koostööd sadamaga, ent mis puutub sadama omandisuhete lõhkumisse ja osa aktsiate üleandmist Tallinna omandusse, siis riigi praegune seisukoht on ses suhtes eitav.?

Rahandusminister viitas seejuures asjaolule, et Tallinna Sadam on küll viimastel aastatel andnud riigi eelarvesse dividendina näol märkimisväärset tulu, kuid see ei pruugi nii jätkuda.

Siim Kallas märkis, et Tallinna probleemid pole võrreldavad teiste Eesti omavalitsuste probleemidega ning et otstarbekas oleks edaspidi riigi ja Tallinna eelarve koostamise ajal rohkem koostööd teha.

?Kui riigi tõmmatakse mõnedes aspektides kulutusi koomale, siis võiks sama teha ka Tallinnas,? mainis ta siiki.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing