Politsei asus uurima abilinnapea Sherile allunud ametit

14. november 2001, 15:36

Tallinna majanduspolitsei komissar Jaak Hindrikson ütles, et politsei algatas 9. novembril kriminaalasja seoses ajakirjanduses ilmunud artiklitega kuritarvitustest Tallinna turvalisus- ja integratsiooniametis.

Kriminaalasi algatati komissari sõnul ametiseisundi kuritarvitamist puudutava paragrahvi tunnustel. Seni ei ole veel uurijat määratud ning osa materjale on linnavalitsusest ka veel politseile üle andmata, lisas komissar.

Nädal aega tagasi avalikustasid Tallinna sisekontrolli ametnikud turvalisus- ja integratsiooniameti tööd käsitleva kontrollakti, mille alusel linnapea Tõnis Palts vallandas ameti juhataja Galina Pantshenko. Ametit kureeriv abilinnapea Leivi Sher lubas linnapeale kahe nädala jooksul ise ametist lahkuda.

Tallinna turvalisus- ja integratsiooniamet sattus avalikkuse huvivälja seoses rahajagamisega küsitava väärtusega turvalisus- ja integratsiooniuuringutele. Nende abil rahastati abilinnapea Leivi Sheri parteikaaslasi ja nende lähikondlasi Eestimaa Ühendatud Rahvaparteist maksumaksja rahaga 4-5 miljoni krooni ulatuses. Kokku kulutas amet tänavu erinevateks projektideks 10,5 mln krooni.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    10. November 2009, 00:00
    Otsi:

    Ava täpsem otsing