Minu Vara pingestab elamute haldusturgu

14. november 2001, 08:16

Minu Vara aktiivne müügitegevus Tallinna haldusturul on omavahel tülli ajanud haldusettevõtted ning pahandanud ja segadusse viinud mitmeid korteriomanikke, kirjutab Eesti Päevaleht.

Tallinnas kaheksat halduseettevõtet kureeriv BREM AS kavatseb ASi Minu Vara ebaausa konkurentsi süüdistustes kohtusse kaevata.

?Juristid valmistavad praegu ette kahte hagi,? ütles BREM Halduse juhatuse liige Toomas Õispuu. Tema sõnul loodetakse hagid kohtusse esitada järgmiseks nädalaks.

Õispuu ei soovinud hagide ja süüdistuste sisu täpsustada, kuid ütles, et tegemist on ebaausa konkurentsi ilmingutega Kristiine ning Lasnamäe piirkonnas. ?Neid ilminguid on tegelikult olnud teisteski linnaosades,? ütles ta.

Õispuu on varem BNSile väitnud, et Minu Vara esindajad on hakanud nahaalselt Lasnamäe majade elanikelt allkirju koguma, et nad loobuksid BREM Halduse teenetest Minu Vara kasuks. ?Selline tegevus ei käi kokku ei ausa konkurentsi ega heade tavadega,? kinnitas Õispuu.

?Kindlasti ei riku me häid tavasid ega seadusi,? ütles Minu Vara juhatuse liige Jens Haug. Tema sõnul pakuvad nad oma teenuseid ning teevad seda nii, nagu oskavad.

Haug pidas üllatuslikuks, et reaktsioon nende tegevusele BREM Halduse poolt nii valuline oli. ?Ju nad arvavad, et Lasnamäe ja Kristiine on neile pärisorjusesse müüdud.? Tema sõnul on seis suisa naeruväärne ? kas haldusteenuse pakkuja peab praeguselt haldajalt siis selleks luba küsima.

Korteriühistud rotestivad reklaami vastu. Minu Vara tegevust peavad ebaeetiliseks ning pealetükkivaks ka mitmed korteriühistute juhid ja liikmed.

Tallinna erinevates linnaosades asuva viie korteriühistu tegevjuht ja 430 korteriomaniku esindav Milvi Kallaste peab ebaeetiliseks, et Minu Vara saadab oma pakkumisi juba tegutsevatesse korteriühistutesse.

?Sellised kirjad tekitasid segadust, inimesed helistasid ja küsisid, kas ma olen tegevuse lõpetanud,? rääkis Kallaste.
Tema hinnangul võib pakkuda oma teenuseid majadesse, kus ei ole veel ühistut. Mitte aga tulla rääkima tegutsevatesse ühistutesse, kui head oleme meie ja kui halvad on teie juhid, ütles Kallaste. See on sama hea kui võõras mees tuleks abielunaise juurde, ütleks, et ma olen parem, ja viskaks naise abikaasa voodist välja, tõi ta võrdluse.

?Meie teeme seda, mis on meie arvates õige ja hea. On inimesi, kellele see ei meeldi, kui meie müügitöö õnnestub,? ütles Jens Haug. Tema sõnul võib ühistujuhtide negatiivse suhtumise taga olla ka nende mure oma töö pärast. Neil on lihtsalt tunne, et tool istumise all on kõikuma löönud, lisas Haug.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing