Viljandi mehed korraldavad oma Oktoberfesti

15. november 2001, 10:39

Viljandi kaubamaja hoovi kerkib täna hiigelsuur telk, milles homme algava õllepeo ?Suur kann? ajal peaks olema ligi 20 soojakraadi, kirjutab Sakala.

?Pidulised külma kartma ei pea, telki tuleb korralik soe sisse,? lubas reedel ja laupäeval Viljandis peetava õllepeo ?Suur kann? üks korraldaja Toomas Mädamürk.

Tema sõnul peaks õlletelgis õhutemperatuur kütmisega tõusma 15?20 kraadini, inimesed annavad oma kehadega sellele aga lisagi.

800ruutmeetrise peosaaliga telgi toob Viljandisse Tallinna firma Ehitustööriist, kes hoolitseb ka selle püstitamise ja kütmise eest. Sama firma pakkus oma teenuseid ka oktoobris Tallinnas Vabaduse platsil seisnud Saku õlletelgis. Seal olid inimesed Mädamürgi sõnul pidutsenud lausa T-särkide väel.

Hiigelsuur köetav telk tuuakse Viljandisse esimest korda ja ?Suurt kannu? on ürituste organiseerimiseks ellu kutsutud firma TTL Triaal korraldanud vaid suviti.

?Näeme ju, mis toimub kogu Eesti meelelahutusäris ja kultuurielus: kogu suvi on rahvaüritustega üle uputatud, aga sügisel on auk,? põhjendas Mädamürk seda, miks külmal ajal õllepidu ette võeti.

?Suure kannu? organiseerijad olid inspiratsiooni saanud ka Müncheni Oktoberfestilt, kus nad oktoobri alguses käisid. ?Kõike me selle festivali järgi loomulikult ei tee, kuid osa ideid saame Viljandi jaoks kohandada küll,? arvas Mädamürk. ?Näiteks on telgis Oktoberfesti eeskujul pikad õllelauad, kus igal inimesel on oma istekoht ning tellimine käib lauateenindusega.?

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing