Eestlased naudivad Kuressaaret ja Pärnut

15. november 2001, 09:05

Eesti elanike sisemaiseks reisisihiks on kõige sagedamini Tallinn ja Tartu, kuid kõige meeldivamateks võõrustajateks peab rahvas ES Turu-uuringute värske küsitluse kohaselt hoopis Kuressaaret ja Pärnut, kirjutab Postimees

Tänavuse esimese üheksa kuu jooksul käisid Eesti elanikud enim Tallinnas ja Tartus: neid linnu oli külastanud vastavalt 35% ja 31% küsitletuist. Kõige harvemini viis tee Kuressaarde ja Narva, kus oli tänavu käinud ainult kümnendik küsitletuist.

Samas meeldis just Kuressaare külalistele kõigist linnadest kõige rohkem: viiepallilisel skaalal sai Saaremaa pealinn hinde 4,47. Järgnes Pärnu 4,4 palliga. Tartu pälvis hinde 4,1 ja Tallinn 3,89.

Narva kui kõige harvemini külastatav linn jäi ka muljete edetabelis punase laterna ossa ? hinne 3,47.

ES Turu-uuringute Asi uuringujuhi Liis Tuuksami sõnul väärtustasid küsitlustele vastanud enim haljasalade korrashoidu, linna üldist välisilmet, vaatamisväärsuste olemasolu ning soodsat muljet linna sissesõidul.

Pärnu, Haapsalu, Viljandi ja Tartu reitingut tõstsid ka suveüritused, eriti teatrietendused.

Positiivselt märkisid vastanud ära veel Pärnu söögikohti ja Kuressaare turvalisust.

Seevastu raudtee- ja bussijaamade välimusega, avalike käimlate seisukorraga ning jalgrattateede vähesusega olid vastajad rahulolematud peaaegu kõigi linnade puhul.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing