Kalle Norberg: see oli Luige suur shanss

Inno Tähismaa 15. november 2001, 16:02

Hans H. Luike tehingus Bonnieriga nõustanud ja vajamineva raha välja ajanud Kalle Norberg investeerimispangast Suprema ütles, et see oli Luige jaoks suur shanss, kuna õnnestus suur välisfirma välja osta.

?See on omalaadne sündmus,? tunnistas Norberg.

Norberg ütles, et tema roll tehingus oli esialgu Rein Langi asendamine Ekspress Grupi nõukogus ja hiljem nõustamine Luige privaatpankurina.

Norbergi sõnul tuli idee aktsiad välja osta Bonnieri poolt. Ta ütles, et tema teada tahtis Bonnier muuta oma grupi struktuuri nii, et Marieberg International, mis omas ka Ekspress Grupi aktsiaid, kaotatakse ära. Nii pakkus Bonnier, et ostab Luige osaluse välja. Luigel polnud vaja müüa ja nii sündiski tehing, kus ostjaks oli Luik.

Norberg ütles, et vaatamata Eesti meediaturu spetsiifikale, kus tuleb opereerida vaid 700 000 eestikeelse lugejaga, on siin võimalik siiski edukalt toimida. Tema sõnul on turule jäänud kaks gruppi, kes omavahel konkureerivad. Ta ütles, et konkurents päevalehtede vahel jääb alles vaatama sellele, et väljaanded toodavat kahjumit.

Norbergi sõnul peaks Päevaleht idee järgi turule mahtuma, kuna lugejate arv ja reklaamitulud peaks kasvama. Ta ütles, et Päevalehte kui lipulaeva peetakse jätkuvalt üleval. Tema sõnul pole eriti tõenäoline, et Päevaleht lähiajal kasumisse jõuab.

Norberg ütles, et tema arvates laenu tagasimaksmisega Luigel probleeme ei teki. Tema sõnul Luik kogu oma vara panti ei pannud, peamiseks tagatiseks on grupp ise. ?Grupp on kassavoo baasilt positiivne ettevõtmine,? ütles ta. Norberg ütles, et aktsiate ostuhind ei kattunud sellega, millega pangad neid hindasid. Samas polnud ta nõus hinda ega suurusjärku avalikustama. Samuti on tema sõnul kliendi privaat-info laenu suurus ja tagasimakse tähtaeg.

Norberg ütles, et Printalli kahjum on praegu ajutise iseloomuga. Samuti ütles ta, et riigi esimene leht teeb alati raha, kuna kontrollib reklaami hinda.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing