SAKi esimene diil on miljonitehing Tallinna Sadamaga

Inno Tähismaa 15. november 2001, 13:44

Eesti Panga juurde loodud ja peagi iseseisvat elu alustav nn think tank Strateegiliste Uuringute Keskus (SAK) sõlmis täna esimese leppe ASiga Tallinna Sadam.

ASi Tallinna Sadam juht Riho Rasmann ütles, et sadam otsustas SAKi kasuks, kuna sellelt oodatakse suuremat mõju kui mõnelt tavaliselt konsultatsioonifirmalt nagu PricewaterhouseCoopersist tellitud tööst. Tehing maksab miljon krooni ja selle jaoks polnud vaja korraldada riigihanget, kuna sadam saab alla 2 miljoni krooniseid tellimusi ise otsustada.

Rasmann ütles, et SAKilt tellitud tööst peaks selguma, kuidas sadama potentsiaali veelgi paremini teostada. Rasmann ütles, et sadama eesmärgiks on saada Kaug-Idast rongiga saabuvate kaupade vahendajaks Läände ning Euroopa Liidu kaupade jaotuskeskuseks Venemaa turule. ?Mul pole midagi selle vastu, kui Tallinna Sadamast saaks Eesti Nokia,? lisas Rasmann.

SAKi juht Meelik Kattago ütles, et kui tavalised konsultatsioonifirmad lõpetavad tellijaga koostöö siis, kui raporti üle annavad, siis SAKiga kulgeb koostöö pikema perioodi jooksul. Eesmärk on anda kliendile insight ehk nägemus, mis aitaks raha teenida. ?Kedagi ei huvita lehekülgede arv, vaid idee, välgatus,? ütles Kattago.

Kattago on ise töötanud maailma TOP 15 kompaniis AIG arendusosakonnas, mille ülesanne oli luua sarnaseid välgatusi. Kattago sõnul suudavad selliseid osakondi üleval hoida ainult väga suured kompaniid.

Kattago ütles, et SAKi vastu on huvi väga elav ning juba on ette valmistamisel kümmekond projekti. SAKI käivituseelarve on 2,4 miljonit krooni, millest Eesti Pank ja kaubanduskoda katsid kumbki miljoni ja Tallinna Tehnikaülikool ja Tartu Ülikool kumbki 200 000 krooni.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing