Euroopa Liit kehtestab okupeeritud aladel valmistatud kaubale tollimaksu

21. november 2001, 14:55

Eurokomisjon, avaldades rahulolematust Iisraeli poolt Palestiina territooriumide okupeerimisega, ähvardab kehtestada tollimaksud iisraeli kaupadele, mis on toodetud neil aladel, kirjutab Wall Street Journal.

Eelmisel aastal avaldas Eurokomisjon juba protesti ja saatis EL liikmesriikide tolliametitele instruktsiooni, mille järgi pidi Iisraeli kaupadelt, mis on toodetud okupeeritud territooriumidel, võtma tollimaksu 5-11 protsenti.

Instruktsiooni täitsid aga vaid Saksamaa, Kreeka ja Holland. Teised riigid ignoreerisid ettekirjutust. Lisaks sellele, suurem osa võetud maksudest anti ka nende kolme riigi poolt tagasi.

Euroopa Liit on Iisraeli suurim kaubanduspartner. 1989.a-st kehtib tollivaba kaubanduse leping, aastane käive on 24 mld dollarit. Iisraeli andmetel on okupeeritud territooriumidel sellest toodetud vaid 200 mln dollari eest kaupu.

Palestiinlased süüdistavad Iisraeli aga võltsimises. Okupeeritud territooriumidel toodetud kaupadele pannakse lihtsalt silt 'Made in Israel', kinnitab Palestiina autonoomia esindaja Euroliidu juures.

<#Vedomosti=http://www.vedomosti.ru/stories/2001/11/21-28-01.html>

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing