Pärnu loodab bussifirma ATP aktsiate müügist saada 16,45 miljonit

22. november 2001, 08:09

Pärnu linnavalitsus kuulutas möödunud nädalal välja ATP aktsiate enampakkumise alghinnaga 32 miljonit krooni, millest linnakassasse laekuks üle poole summast, kirjutab Pärnu Postimees.

Pärnu ATP aktsiakapital on 2,2 miljonit krooni ja see on jagatud 22 000 aktsiaks nominaalväärtusega 100 krooni. 10 694 aktsiat neist kuulub osaühingule Maiben, ülejäänud Pärnu linnale.

Et ATP põhikirja kohaselt on Maibenil aktsiate eelisostu õigus, sõlmiti selle firma ja linna vahel koostööleping, mille kohaselt Maiben loobub eelisostu õigusest ja paneb koos linnaga müüki ka oma osaluse.

Müügi tähtaeg on lühike, vaid kolm nädalat, ostupakkumiste tähtaeg kukub 3. detsembril.

Et ATP aktsiad on müügis ligi viieteistkordse ülekursiga, võiks arvata, et hind on küllaltki soolane. Tegelikult see nii ei ole, sest firma omandanu saab kaasa päris suurel hulgal kinnis- ja muud vara.

ATP nõukogu esimees Jane Mets, kes esindab firmas linna huve, ütles, et temani on jõudnud risti vastupidised hinnangud.

Ühed küsivad, miks sellise suure firma eest nii vähe tahetakse, teised aga kahtlevad, kas nii kõrge hinna eest keegi ATPd ostab.

Hiljutisel riigihankekonkursil sai ATP kuni 2006. aastani teenindada kõik Pärnu linnaliinid. Seega on firma Pärnu linnas viie aasta jooksul turu ainuvalitseja.

Leping on muidugi kahepoolne asi ning linnavalitsuski kindlustab end lepingus kõigi ootamatuste vastu. Näiteks tuleb firmal juhul, kui ta loobub linnaliinidest, kanda ränka sanktsiooni, selgitas Mets.

Maakonnasisestel liinidel kehtivad ATP liiniload 2003. aasta keskpaigani. Seejärel tuleb neilegi riigihankekonkurss, mille puhul pole ette teada, kui tugevaks kujuneb konkurents pakkujate vahel.

Pärnu ATP-l on küllaltki arvestatav positsioon ka turismiteenuste turul. Kärpuki andmetel kuulub firma Eesti suuremate ja tugevamate bussiettevõtete hulka.

Peale Mere tänava suure kinnistu kuulub ATP-le bussijaama hoone, mille teisel korrusel on, tõsi küll, kaks erastatud korterit.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing