ETK Leib sulges Jõgeva leivakombinaadi

27. november 2001, 08:22

ETK Leib, millel on tsehhid Jõgeval, Paides, Valgas ja Keilas, otsustas 16. novembril Jõgeva tsehhis tootmise täielikult lõpetada. 21. novembril seisati nõukogu otsuse alusel Jõgeva tsehh ja koondati 12 töötajat, kirjutab Vooremaa.

Jätkatakse vahelaona, kus komplekteeritakse kauplustesse saatmiseks Paide ja Valga tsehhide toodangut. Leiva tootmine lõpetati juhatuse varasema otsuse põhjal juba oktoobri lõpus.

Oktoobri algul oli Jõgeva tsehhis tööl 44 inimest ja töötati kahes vahetuses. Ööpäevas toodeti üle 2 tonni leiba ja umbes samapalju saia. Valmistati 12 sorti leiva ja 16 sorti saiatooteid.

Leivatehase hooned ehitati praegusele kohale 40ndate aastate lõpus. Esimene juurdeehitus tehti 60ndate aastate algul ja ka 70ndatel teostati ümberehitusi. Viimane ulatuslikum rekonstrueerimine toimus alles 90ndate keskel.

'Leivaliidu andmetel on Eestimaal leiva- ja saiaküpsetusvõimsusi neli korda rohkem, kui vaja oleks. Kvaliteedi stabiilsuse tagamiseks oleks Jõgevale vaja investeerida üle 10 miljoni krooni. Ebapiisav on nii töötajate kvalifikatsioon kui ka vastutustunne. Maja läheb tõenäoliselt müüki. See on liiga suur, et seal logistilist keskust tasuks pidada. Käivad läbirääkimised, et vahelaos komplekteeritaks mitte ainult ETK Leib tsehhide toodangut, vaid ka ASi Leibur ja ASi Pere Leib tooteid,' rääkis reedel Toomas Vahur, kes on ühtlasi ka ETK Leib nõukogu liige.

ETK Leib juhataja Riivo Seppar ütles, et kuna Jõgeva tsehhi tooted ei vastanud ETK Leib toodete standarditele, siis lõpetati ka saiade tegemine. Riivo Seppari andmetel töötas tsehh juba aasta algusest saati kahjumiga.

'Tehas kui selline säilib ja ühe võimaliku variandi järgi tuleb sinna teiseliigiline tootmine. Tulevikuplaane ei hakka ma kommenteerima enne, kui on olemas konkreetsed plaanid,' rääkis ta.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing