WSJ: Nokia prognoosi langetamine võib olla põhjustatud turuosa kaotusest

28. november 2001, 11:45

Nokia mobiiltelefonide globaalse müügi prognoosi vähendamine võib olla põhjustatud turuliidri turuosa vähenemisest, kirjutab The Wall Street Journal.

Nokia kärpis tänavuse mobiiltelefonide turu prognoosi varasemalt 390 miljonilt 380 miljonile, samal ajal kui Siemens ootab, et mobiiltelefonide turg jääb 400 miljoni tasemele.

Eelmisel nädalal teatas Gartner Dataquest oma hinnangud kolmandale kvartalile, märkides, et Nokia turuosa on langenud 33,4 protsendile. Teises kvartalis oli Nokia turuosa 34,8% ja esimeses kvartalis 35,3%.

Tegelikult ei tea keegi täpselt, palju mobiiltelefone maailmas müüakse, sest paljud tehased toodavad telefone mustalt, lisaks ei suudeta näiteks Hiinas telefonide müügi üle korralikult arvet pidada.

Dresdner Kleinwortt Wassersteini analüütik Per Lindberg hindab selle aasta mobiiltelefonide turu mahuks 415 miljonit.

Telefonitootjatel on kalduvus maailmaturul telefonide müüki oma hinnangutes vähendada vastavalt sellele, palju neil endil õnnestub telefone müüa, eesmärgiga enda turuosa võimalikult suurena näidata.

Teisalt on ka konkurentidel praegu kaval näidata maailmaturgu võimalikult tugevana, et Nokia turuosa seeläbi vähendada. Seega ei ole midagi imekspandavat, et ka Ericssoni ja Motorola prognoosid on Siemensile sarnaselt 400 miljoni tasemel.

Nokia pressiesindaja seevastu kinnitab, et Nokia mitte ei kaota, vaid suurendab turuosa.

Nokia teatel oli nende turuosa kolmandas kvartalis 34% ja poolaasta lõpus 35% ning aasta lõpuks loodab Nokia oma turuosa kasvatada 40 protsendile.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing