Börsiülevaade: Euroopa börsid kisuvad suuna alla

28. november 2001, 10:05

Pikaajaline tõus kavatseb Euroopa börsidele täna selja pöörata, kuna eilne USA novembrikuu tarbijausaldusindeksi kukkumine paneb maaklerite sõnul investoreid mõtlema rohkem reaalselt börsidel toimuvale ning hoiab aktsiahindu surve all.

Tallinna börs peaks näitama täna samuti stabiliseerumise märke. Oodata on veel osade ettevõtete majandustulemusi. Veel kolm päeva on oma tulemuste avaldamisega aega Tallinna Kaubamajal, Farmaatsiatehasel, Kalevil ja XXL.EEl.

Välisturge viimased paar kuud tugevalt toetanud optimism lõi eile laiahaardelisele lõkkele ka Tallinna börsil, tõstes enam-vähem kõikide börsil noteeritud suuremate ettevõtete aktsiate käibeid ja hindu. Enim kaubeldud Hansapanga <GR#EE.HP> ja Eesti Telekomi <GR#EE.ETL> aktsiate hinnad tõusid vastavalt 150 ja 70 kroonini.

Kohalike maaklerite sõnul on Hansapanga aktsial aidanud üles liikuda suhteliselt kergesti mõjutatav turg, kus veidigi suuremate ostukoguste juures tõusevad aktsiate hinnanoteeringud kiires tempos üles.

Esmaspäeval sideameti poolt mitmes punktis olulise turujõuga ettevõtjaks tunnistatud Eesti Telekomi tütarettevõtted ei laskunud valdusfirma aktsial pärast üleeilset 2,5% langust enam tuju rikkuda.

Esmaspäeval Londonis 11,775 dollari (aktsiatesse ümberpanduna 69,66 krooni) peal sulgunud ja eile seal vapralt vastu pidanud Eesti Telekomi GDR ning turu ükskõikne hinnang sideameti tegevusele tõstis Eesti Telekomi aktsia Tallinnas 3,3% tasemeni 70 krooni.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing