Lääne investorid jahivad Lilleküla staadioni kõrvalkrunte

29. november 2001, 08:08

Paul Varuli advokaadibüroo peab läbirääkimisi lääne investoritega, kes tunnevad huvi Lilleküla jalgpallistaadioni kõrval asuvate maatükkide ostmise ning seal ettevõtluse arendamise vastu, kirjutab Eesti Päevaleht.

Advokaadibüroo vandeadvokaat Mikk Lõhmus tunnistas, et läbirääkimised potentsiaalsete ostjatega käivad, kuid nende nimesid ja päritolu esialgu ei avalikustata. ?Ütleme nii, et nad on pärit Euroopast.?

Tema sõnul näevad võimalikud investorid maatükke ning nende arendamist kui ühtset tervikut staadioniga. Millal ja missuguse tulemusega läbirääkimised lõppeda võiksid, ei julgenud Lõhmus ennustada.

Vandeadvokaadi väitel pole staadioni omanike, Tallinna linna ning FC Flora jalgpalliklubi huvi naaberkruntide vastu tõsine olnud. Samas on Lõhmuse sõnul osapoolte ühine huvi, et nimetatud kruntidel arendataks staadioniga seotud tegevusalasid.

Abilinnapea Heiki Kivimaa on varem tunnistanud, et linnal olnuks kindlasti huvi staadioni naabruses asuvate kruntide ostmiseks, kui nende eest küsitud hind oleks sobiv. ?Ma olen kuulnud, et maaomanikud küsivad selle maa eest jubedat hinda,? ütles Kivimaa suvel.

Ka FC Flora president Aivar Pohlak on maa vastu varem huvi üles näidanud, kuid pole soolase hinna tõttu läbirääkimisteni jõudnud. Eile ei õnnestunud Eesti Päevalehel Pohlaku ning Kivimaa kommentaare saada.

Tallinna maa-ameti munitsipaalosakonna juhataja Alo Brandti teada pole linnal nimetatud maaüksuste soetamise vastu huvi.

Staadioni kõrval asuvad maatükid suurusega 24 363 ja 882 ruutmeetrit kuuluvad hetkel viiele eraomanikule, keda esindab müümisel advokaadibüroo.

Lõhmus ei soovinud öelda, kui suurest hinnast on müügiläbirääkimistel juttu olnud. ?Suurusjärk ulatub üle kümne miljoni krooni,? lisas ta.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing