Taagepera valmis pool aastat Res Publicat juhtima

29. november 2001, 08:10

Politoloogiaprofessor Rein Taagepera (68) andis eile ühendusele Res Publica nõusoleku kandideerida 8. detsembril sündiva erakonna esimeheks, kuid on valmis uue partei eesotsas seisma vaid pool aastat, kirjutab Eesti Päevaleht.

Mõne päeva eest Eestisse tulnud Taagepera ütles ?jaa? 24-le Res Publica liikmele, kes talle kandideerimisettepaneku esitasid.

Kaks nädalat tagasi oli USAs viibinud Taagepera veendunud, et temast parteijuhti ei tule. Ta teatas siis, et ei saa eeskätt perekondlikel põhjustel seda ametit vastu võtta.

Eile tunnistas Taagepera, et kandideerib erakonna esimeheks tingimusel, et on sellel kohal ainult aprilli alguseni. ?Kuue kuu pärast tulevad uued juhatuse valimised. Noores organisatsioonis võivad sellised muudatused tulla. Ka esimene riigikogu oli lühemalt koos,? selgitas Taagepera, kes on kolm kuud eelseisvast poolaastast Eestist ära.

Eile oli Taagepera üldkoguks valmistuva Res Publica Järvamaa piirkonna koosolekul Paides. ?Siin on hämmastav seltskond. Kohal on omavalitsustegelased, koolijuhatajad ja kirikuõpetajad,? oli ta inimeste huviga rahul.

Taagepera on lubanud, et püüab tekkivat erakonda parempoolsusest rohkem keskele tõmmata.

?Mul on tõsiselt hea meel selle nõusoleku üle,? ütles Taagepera sammu kohta Res Publica liige ja suurrahastaja Olari Taal.

Taal, kes on senini ainus nimeliselt teada olev uue erakonna sponsor, ei soovinud ka eile ühendusele annetatud summade suurust öelda. ?Mina ja paljud minu sõbrad on seda teinud, kuid ma ei taha sellega edvistada,? sõnas kunagine siseminister. Res Publica juhid on lubanud kõik annetajad avalikustada partei asutamise järel. Välja on käidud, et ühenduse selle aasta eelarve ulatub kolme miljoni kroonini.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing