Palts ei vähenda Tallinna laenukoormust 800 mln krooni tasemele

03. detsember 2001, 17:16

Tallinna linnapea Tõnis Palts ei kavatse lähtuvalt linna laenuvõimet hinnanud PriceWaterhouseCoopersi (PWC) järeldusest, et Tallinna laenukoormus võiks umbes 750-800 mln krooni, plaanitavat laenusummat selle piirini vähendada.

Siin tuleb tähelepanu pöörata sellele, et PWC hinnangul ei suurene sellisel juhul finantsriskid oluliselt, kuid hetkel on riskid väiksed ning iga laenu võtmisega kaasnevad riskid niikuinii,? ütles linnapea Tõnis Palts äsja kommenteerides PWC hinnangut.

?Meie jaoks on selles analüüsis põhiliseks väärtuseks võrdlus teiste Euroopa linnadega, millest selgub, et me oleme suhteliselt konservatiivsed ning meil on veel liikumisruumi.?

Palts rõhutas, et tegemist on PWC arvamusega, millest lähtuvalt ei tohiks Tallinna laenukoormus olla üle 40 protsendi tegevustuludest ehk umbes 750-800 mln krooni.
?Sellega nad veeretasid vastutuse enda kaelast ära.?

Tallinn soovis esialgselt võtta järgmisel aastal 1,5 miljardit krooni laenu koolide ja teede remondiks.

Paltsu sõnul on linna eesmärgiks hetkel välja selekteerida ebaefektiivsed investeeringud efektiivsetest ning sellega vähendada laenusummat alla miljardi krooni. ?Ma pole küll kindel, kas me suudame seda saavutada.?

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing