Euroopa konkurentsiamet: Swedbanki juht moonutab fakte

04. detsember 2001, 11:20

Euroopa konkurentsiameti teatel on Rootsi Swedbanki juhi Birgitta Johansson- Hedbergi need süüdistused alusetud kus ta seab kahtluse alla kaalutlused, millistel konkurentsivolinik Mario Monti kiitis vaid paar kuud peale SEB ja Swedbanki ühinemise peatamist heaks Nordea soovi osta Postgirot.

?Võib arvata, et Mario Monti jaoks oli oluline mitte takistada veel üht Põhjala firmade liitumist. See on ebaõiglane, et Monti Nordeale ostuks loa andis,? ütles Johansson-Hedberg ajalehe Dagens Industri nädalavahetuse numbris.

?Need väited on põrutavad. Johansson-Hedberg moonutab fakte ning püüab varju heita Euroopa konkurentsiametile,? ütles uudistebüroole Direkt Euroopa Komisjoni esindaja konkurentsiküsimustes Amelia Torres.

Torrese sõnul on ebaõiglane neid kahte juhtumit kõrvutada. SEB ja Swedbanki ühinemist ei peatanud mitte konkurentsiamet, vaid pangad ise, ütles Torres. Ning tegid seda ajal, mil läbirääkimisteks ja lahenduste leidmiseks oli aega veel kaks kuud. Seni pole ühegi ühinemistehingu puhul firmad nii kiiresti plaanidest loobunud.

Torrese sõnul ei andnud konkurentsiamet Nordeale järele, vaid pank pakkus ise välja ametit rahuldavad lahendused.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing