Kasulik on inimesi tasuta teenida, leidis Ryanair

05. detsember 2001, 12:38

Iirimaa lennufirma Ryanair pakub võitluses ellujäämise eest tasuta pileteid.

Võitluses müügimahtude säilitamise nimel pärast 11. septembrit ei peatu kompaniid millegi ees: autotootjad pakuvad protsendita järelmaksu ja lennukompaniid allahindlusega pileteid. Dublini (Iirimaa) Ryanair läks veelgi kaugemale: pileteid antakse tasuta. Juhtkond arvab, et see on kasulik, kirjutab Wall Street Journal.

Peaaegu kohe pärast terroriakte viis Ryanair sisse kokkuhoiusüsteemi teeninduses, mis sisaldas minimaalse teenustepaketi ning see võimaldas suurendada müüki rohkem kui kaks korda. Kui suured lennukompaniid pidid kahandama lennuliinide arvu, haaras Ryanair koos teiste Euroopa odavaid teenuseid pakkuvate kompaniidega ?mahajäetud? turuosasid.

Ryanair on tasuta pileteid pakkunud ammu: mõni aeg tagasi pakuti klientidele pileteid 1 naela eest. Nüüd pakub kompanii pretsedenditut teenust: detsembris ja jaanuaris valmistas Ryanair ette 300 000 tasuta üheotsapiletit.

Juhtkonna arvates võib see paljusid meelitada kasutama Ryanairi teenuseid. Reisijad maksavad vaid tagasisõidupileti ja lennujaamamaksud, mis maksavad 8-26 eurot mõlema reisi eest.

Ryanairi pakkumine ilmus internetis möödunud teisipäeval ja juba esimese tunniga telliti 10 000 piletit.

300 000 piletit moodustab 15% kõikide lennukompaniide võimsustest 2 kuu jooksul. Ryanairi peadirektor Michael O?Leary arvates võimaldab projekt kompaniil meelitada juurde uusi reisijaid, sest tasuta piletite võimalust kasutavad vaid need, kes muidu üldse kuhugi ei oleks sõitnud. Lisaks kehtib programm vaid pühade ajal ? 19. detsembrist 7. jaanuarini.

<#Vedomosti=http://www.vedomosti.ru/stories/2001/12/05-45-04.html>

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing