Teisipäev 21. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Unileverilt ja Merrill Lynchilt oodatakse kohtuvälist kokkulepet

06. detsember 2001, 14:13

Invetseerimispank Merrill Lynch ja Unilever Plc gigantne pensionifond plaanivad kohtuvälist kokkulepet lõpetamaks vaidlusi miljardi naela ehk 25 miljardi krooni mahuga fondi raha haldamise üle, kirjutab Financial Times.

Rahvusvaheline toiduainetööstuse kontsern Unilever oli nõus Merrill Lynch Investment Managementi (MLIM) vastu suunatud kohtuasja edasi lükkama pärast seda, kui Ühendriikide finantsgrupp tegi ettepaneku nendepoolse uue pakkumise läbivaatamiseks taas läbirääkimiste laua taha istuda.

Unileveri arusaamise kohaselt pakub MLIM (varasem Mercury Asset Management) Unileverile enam kui 70 miljonit naela ehk 1,75 miljardit krooni.

Unileveri pensionifond kaebas MLIMi kohtusse ja nõudis haldurilt pensionifondi rahaga hooletu ümberkäimise ja kehva investeerimise eest 130 miljonit naela (3,3 miljardit krooni) kahjutasu. Unilever süüdistab investeerimisfirmat, et see ei suutnud pärast nendepoolset vastavat avaldust nelja kuu pensionifondi investeeringuid muuta.

Lisaks pani fondihaldur ettevõtte hinnangul pensionifondi rahast liiga palju ehk 47 protsenti kümnesse aktsiasse.

Kahjutasust 110 miljonit naela moodustab otsene kahju ning 20 miljonit naela intressid.

Kolmapäeva õhtul istusid mõlema poole juristid koos, kuid keeldusid arupidamist kommenteerimast.

Käimasolevat kohtuasja jälgivad tähelepanelikult kõik fondihaldurid, sest juhul, kui Unileveril õnnestub võita, võib see tähendada uusi süüdistusi ka teiste haldurite suhtes.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing