Tulevases hotellis Viljandis käib lammutustöö

14. detsember 2001, 09:08

Viljandi kesklinnas seni tühjalt seisnud EVE maja omanik on asunud sinna hotelli rajama, kirjutab Sakala.

'Välja tuuakse majas olev praht ning lõhutakse mõned ebavajalikud vaheseinad,' rääkis hotelli omanikfirma Toom Tekstiil esindaja Eduard Elbrecht. Viljandi firma Leviehitus lammutab esimese Eesti Vabariigi ajal linna rahaga valminud maja juba teist nädalat. 'Esialgu pole meil veel tärmineid, millal kõik lõplikult korras peaks olema, kuid sisetööd tahame aprilliks valmis saada,' rääkis Elbrecht.

Neljakorruselisesse majja on kavandatud üle 40 hotellitoa, restoran ja baar. Omanikud tahavad kasutusele võtta ka keldriruumid ning sinna planeeritakse jõusaali, sauna ja mullivannidega tervisekeskust.

Pärast sisetööde lõpetamist, mais on Toom Tekstiilil kavas korda teha ka maja fassaad. Et tegemist on muinsuskaitsealuse hoonega, tuleb selle välisilme ja aknad taastada esialgsel kujul. Praeguseks on vahetatud katus. 'Esimesed kliendid tahame vastu võtta juunis hansapäevade ajal,' lausus Elbrecht. Majutuskoht hakkab kandma nime Grand Hotel. EVE maja valmis 1930. aastate lõpus ning praegused omanikud ootavad inimestelt infot selle kohta, mis seal algaastatel asus.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing