Reede 2. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Põhjarannik: Kalev ostis Ida-Viru suurima pagarifirma

02. jaanuar 2004, 08:02

Eesti suurim kommide ja ?okolaadi tootja AS Kalev ostis ära Ida-Virumaa suurima pagaritoodete firma ASi Järle.

24. detsembril sõlmitud lepingu kohaselt omandab AS Kalev 12,4 miljoni krooni eest 99,1 protsenti ASi Järle aktsiatest, kirjutas 30. detsembri Põhjarannik.

Kalevi poolt Tallinna börsile edastatud teates on kirjas, et Järle aktsiate omandamise eesmärgiks on jõuline sisenemine kohalikule küpsiseturule ning tegevuse alustamine saia- ja leivasektoris vastavalt ASi Kalev pikaajalisele arengustrateegiale.

Milliseid ümberkorraldused Järles seoses omanikuvahetusega ees seisavad, teeb Kalev ettevõtte suhtekorraldusjuhi Ruth Rohti sõnul üksikasjalikumalt teatavaks jaanuari esimeses pooles, mil Kalevi juhatuse esimees Oliver Kruuda naaseb välismaalt.

ASi Järle üks endistest omanikest Lidia Keningi ütles, et ettevõtte müük oli tingitud sellest, et senistel omanikel ei olnud piisavalt raha investeeringute tegemiseks.

«Olukord saia- ja leivatoodete, aga samuti küpsiste turul on muutunud iga aastaga karmimaks. Konkurentsis püsimiseks tuleb teha suuri investeeringuid,» ütles Keningi. «Sellisel suurel ettevõttel nagu Kalev on selleks palju rohkem võimalusi, kui oli meil.»

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing