Pühapäev 19. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

PM: eelmisel aastal tõusis väljapressimiste arv

06. jaanuar 2004, 09:13

Ehkki mullu sagenesid väljapressimised, ei pea politsei selle põhjusteks «katusepakkumise» taaselustumist, vaid võlanõudmisi.

Novembri lõpuks registreeris politsei 196 väljapressimist. Statistiliselt trumpab mullune väljapressimiste hulk üle isegi 1993. ja 1994. aasta, mida kriminaalpolitseinikud mäletavad kui «katusepakkumise» hiilgeaega, kui värskelt pead tõstnud allilmarühmitused maksustasid igakuiselt pea kõiki firmasid ja vähegi edukamaid ärimehi, kirjutab Postimees.

Politseinike väitel seondub praegu suur osa väljapressimistest segaste võlavaidlustega. Juhtumitega, kus ärimees või eraisik võtab laenu, kuid ei suuda seda tagasi maksta.

Sellistel juhtudel muutub laenuandja sageli ebaseaduslikuks inkassaatoriks ja hakkab raha nõudma keelatud võtete abil. Sageli ruttab võlgnik justkui ohver politseisse ja teatab, et temalt pressitakse raha välja.

Taoline asi juhtus mullu, kui Tallinna kriminaalpolitsei vahistas neli meest, kes olid pantvangi võtnud ehitusfirma juhi ja nõudsid tema abikaasalt 30 000 krooni. Kui esialgu nähti röövimise põhjust selles, et ta keeldus kurjategijatele katuseraha maksmast, siis hiljem selgus, et mees ei suutnud laenu tasuda. «Loomulikult on selline tegutsemine samuti kuritegu, ent mitte väljapressimine, vaid omavoli,» selgitas Truupõld.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing