Neljapäev 8. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

PM: Harjumaa vallad seisavad Tallinna soodustustekava vastu

12. jaanuar 2004, 08:09

Harjumaa Omavalitsuste Liit pöördub Tallinna soodustustekampaania küsimuses õiguskantsleri ja maavanema poole, vallad kavandavad ka vastuaktsioone.

Tallinna soodustused, mis säilitavad sealsesse elanikeregistrisse kantutele ühissõidukipileti odavama hinna, kuid tõstavad topeltkalliks ülejäänud sõitjate kuupileti, on pälvinud Harjumaa valdade ja linnade pahameele, kirjutab Postimees.

Kõik Postimehega rääkinud omavalitsusjuhid - kokku 19 inimest - kinnitasid kui ühest suust, et ei pea Tallinna võimude kava mõistlikuks ega kasulikus. Vallavanemad märkisid, et mõttetu pileti- ja parkimishindade vahe mõjub kõige raskemalt Tallinna enese tööjõule - inimestele, kes käivad Harjumaalt linnas tööl.

Kuna ühissõidukit kasutavad pigem väiksema sissetulekuga inimesed, mõjub hinnatõus eriti noortele peredele ja vanuritele.

Harjumaa Omavalitsuste Liidu (HOL) esimees Andre Sepp ütles, et lisaks õiguskantsleri ja maavanema arvamuse pärimisele tellis HOL ka õigusliku ekspertiisi. Raasiku vallavanema Sepa sõnul peab pealinn esitama põhjendatud kalkulatsioonid, kuidas on selline erinev sõiduhind saadud.

«Huvitav, kuidas nad näitavad erinevate hindade kujunemist tallinlastele ja harjukatele,» märkis Sepp.

Mitmed vallavanemad on seisukohal, et kui pealinn läheb nende elanike rahakoti kallale, tuleb vastu pigistada neil suvitavaid pealinlasi.

«Kõige lihtsam oleks tõsta kõigil maamaksu koefitsienti ning tekkiv vahe oma elanikele kompenseerida,» tõi Sepp näiteks. «See lööks pealinlastest suvilaomanikel jalad alt. Aga selline vägikaikavedu ei vii elu edasi - see võib lõppeda nii, et Eestimaa on täis kaitsevalle ja tõkkepuid.»

Jõelähtme vallavanem Taimi Saarma ütles, et ilmselt tuleb siiski hakata tallinlaste teele tõkkepuid rajama. «Miks mitte küsida tasu randatuleku eest? Ka linlaste hulgas populaarse Jägala joa teeotsa paneme kassiiri,» loetles Saarma.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing