Neljapäev 8. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

PM: Jõks taunib ministri voli ravimite piirhindade üle

13. jaanuar 2004, 08:09

Õiguskantsler Allar Jõks taunis kirjas Riigikogu sotsiaalkomisjonile korda, kus ravimite piirhinnad kehtestatakse sotsiaalministri määrusega.

Jõksi sõnul ei määratle seadus ministrile piirhindade muutmisel antud volituste sisu ja ulatust, kirjutab Postimees.

Õiguskantsler osutas, et minister on muutnud piirhindu kehtestavat määrust alates 2002. aasta lõpust neljal korral (tänase seisuga viiel korral - toim.) ja samas rikkunud ka iseenda kehtestatud määrust, millega ta sätestas, et piirhindu võib üle vaadata vaid üks kord kalendriaasta jooksul.

Sellest tulenevalt ei ole ministri tegevus Jõksi hinnangul kooskõlas õigusselguse ja patsiendi õiguspärase ootuse tagamise põhimõtetega.

Eile Riigikogu sotsiaalkomisjonis kirja arutelu juhtinud Mõõdukate fraktsiooni liikme Kadi Pärnitsa sõnul mõjuvad ootamatud hinnamuutused eelkõige neile, kelle sissetulekud on väikesed ja kes oma tervisliku seisundi tõttu on ravimitest sõltuvad.

Apteeki minnes võib haiget Pärnitsa sõnul tabada üllatus, et kaasa võetud rahast ravimi ostmiseks ei piisa, sest ravimi hinda ja selle kompenseerimise ulatust on vahepeal muudetud.

Sotsiaalministeeriumi abiministri Külvar Mandi väitel põhjustab ravimihinna muutusi hinnatõus ravimiturul.

Kui regulatsioon kirjutada seadusesse, kannab Mandi hinnangul kahju patsient, kes peab ravimi hinna tõustes ravimile rohkem peale maksma, sest seaduse muutmine võtab liiga kaua aega.

Pärnitsa sõnul sotsiaalkomisjon selles küsimuses eile ühisele seisukohale ei jõudnud, kuigi sotsiaalministeeriumi esindajate põhjendused senise korra säilitamise poolt olid komisjoni liikmetele mõistetavad.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing