EPL: Klaasist õllepudel võiks maksta 1,4 krooni

14. jaanuar 2004, 07:56

Sel nädalal esitab Õlletootjate Liit keskkonnaministeeriumile ettepaneku kehtestada pooleliitrise klaasist õlletaara tagatishinnaks 1,4 krooni.

Selline taara hind võib kehtima hakata 1. aprillist, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Õllepudeli hinnaks sobib 1,4 krooni, sest sama hinnaga saavad õlletootjad seda Järvakandi tehasest,? ütles Eesti Õlletootjate Liidu juhataja Jüri Kert. Pakendiseadus ei kehtesta taara hinda.

Eelmise aasta lõpus seadustas Riigikogu tagatisraha määramise võimaluse joogipakendile. Vastavalt seadusele kehtestab selle keskkonnaminister tootjate või turustajate ettepanekul.

?Eestis kehtima hakanud tagatisraha süsteemis ei toimu ametlikult pakendi (pudeli) müüki tarbijale, vaid see antakse ajutiselt tagatise vastu kasutada. Tagastamisel makstakse tarbijale tagatisraha (pant) tagasi ja ettevõte saab temale kuulunud pakendi tagasi. Kuivõrd ostu-müüki ei toimu, ei arvestata sellisel juhul ka käibemaksu,? selgitas keskkonnaministeeriumi jäätmeosakonna juhataja Peeter Eek uut süsteemi.

Ühtne klaastaara hind hakkab kehtima seadusemuudatuse järgi vaid taaskasutatavale pakendile. Samuti peavad kõik õllemüüjad märkima ostut?ekile tagastuspakendis müüdava kauba puhul eraldi nii kauba kui ka pakendi hinna.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    10. November 2009, 00:00
    Otsi:

    Ava täpsem otsing