Hea lahendus laovarude vältimiseks jäi täna leidmata

19. jaanuar 2004, 18:01

Majandusministeeriumi siseturu osakonna juhataja Maria Alajõe ütles, et ministeeriumid täna laovarude vältimiseks head lahendust ei leidnud.

'On raske öelda, kumb on õigem, kas trahv või maks,' lausus Alajõe. Majanduslikku valu teeb maks vähem, sest maksuosa saab turult tagasi, rääkis ta. 'Kuid see on teoreetiline valik. Me ei saa karistada ettevõtjat selle eest, et tal on tänavu suurem suhkru laovaru kui eelmine aasta või tuleval aastal.'

Rahandusministeerium pooldab laovarude soetajate trahvimist, justiitsministeerium varude maksustamist. Trahviraha aga ei kataks Euroopa Liidu poolsest trahvist tekkivat eelarveauku.

Majandusministeeriumi hinnangul ei tule samas kõne alla, et riik konfiskeerib kõik leitud ebanormaalsed varud, nagu praegu seaduseelnõud võimaldavad ning paneb eelarveaugu täitmiseks omastatud vara müüki.

Kus probleemsed suhkruvarud asuvad, ei osanud Alajõe öelda. Ta avaldas arvamust, et tõenäoliselt teab nende asukohta ja soetajaid põllumajandusministeerium.

Äripäeva küsitletud suurtootjad suhkruvarusid soetanud ei ole, põhjenduseks vajadus säästa käibevahendeid.

Maaelu ja põllumajandusturu korraldamise seaduse muutmise seaduse eelnõu ning karistusseadustiku muutmise seaduse eelnõu, mis laovarusid reguleerima hakkavad, esitatakse neljpäevasele valitsuse istungile.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing