Reede 24. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

PM: sadade miljonite jagamine kümnele kutsekoolile kütab kirgi

22. jaanuar 2004, 08:25

Haridusministeerium on välja valinud kümme kutsekooli, millele eraldada investeeringuteks üle 300 miljoni krooni, samas kui puudub kutsehariduse arengukava.

Jaotatavast summast tuleb pisut enam kui 300 miljonit krooni Euroopa Liidu struktuurifondidest, millele lisandub Eesti omafinantseerimine umbes 60 miljoni krooniga, kirjutab Postimees.

Valik kümne kooli kasuks tugines ettepanekutele, mille esitas valdavalt haridus- ja teadusministeeriumi enda töötajatest koosnev ekspertgrupp.

Samas ei ole ministeeriumil veel olemas arengukava, mille järgi kutseharidussüsteem peaks tulevikus edasi arenema, pannes paika ka vajalikud ja eelisarendamist nõudvad erialad jms. 2004. aastani kehtinud kava on ammendunud ja uus kava on alles projektijärgus.

Nii endised haridusministrid Mailis Reps ja Tõnis Lukas kui ka Riigikogu liige, kutseharidusspetsialist Andres Taimla avaldasid veendumust, et raha jagamine süsteemse kutsehariduse arengukavata on ebaõige ja tekitab kahtlusi, kas raha saavad just kõige õigemad.

Lisaks valmis majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumis möödunud sügisel põhjalik tööjõuvajaduse prognoos kuni 2009. aastani. Selle kohaselt väheneb tulevikus nõudlus tööjõu järele põllumajanduses, toiduainetööstuses, tekstiili- ja rõivatööstuses. Samas kasvab see puidu, puittoodete ja paberi tootmises ning ehituses.

Nii leidsid Postimehega vestelnud eksperdid Eesti kahanevat sündimust ja tööjõuturgu silmas pidades, et kutsekoole on praegu liiga palju ja osa neist tuleb tõenäoliselt üldse sulgeda, olgugi et need on nii mitmeski piirikonnas üheks peamiseks tööandjaks.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing