USA börsid: raha otsib tehnoloogiasektori asemel uusi alternatiive

30. jaanuar 2004, 10:33

Kuna investorid said USA föderaalreservi koosolekult vihje, et intressimäärad võivad prognoositust varem tõusta, hakkas tehnoloogiasektor vajuma.

Samas traditsiooniliste sektorite aktsiad tõusid, kirjutas uudisteagentuur Reuters.

Dow Jones tööstuskeskmine tõusis päevaga 0,4%, tasemeni 10510 punkti. Tehnoloogiasektori liikumisi kajastav Nasdaqi koondindeks vajus aga samas mahus ja sulgus 2068 punktil.

Eilset langust vedasid headest kvartalitulemused raporteerinud Veritas ja Amazon.com. Veritas pettis investorite ootusi oma tulevikunägemusega ja Amazon oma kuluka kasvustrateegiaga. Esimene vajus päevaga 11,4% ja teine 5,4%.

Deutsche Bank Private Wealth Management aktsiagrupi juhi Owen Fitzpatrick sõnul on turul näha aktsiapositsioonide ümbermängimist. Löögi all just tehnoloogiasektoriaktsiaid, kus viimasel ajal on mõningatel ettevõtetel olnud küsimärke kasuminumbrite ümber. ?Inimesed otsivad turvalisemaid aktsiaid, eriti keskkonnas kus intressimäärad võivad kerkida kiiremini kui eelnevalt oodatud,? lisas ta.

Intressimäärade tõstmine muudab raha kallimaks. See tõstab ettevõtete intressikulusid ning võib alandada kasumeid ja tõmmata maha inimeste tarbimishoogu.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing