Saksa discounter-kett Lidl ei saanud Tallinnas soovitud poekohta

09. veebruar 2004, 11:04

Tallinna SAPA arhitektuuriteenistus vastas eitavalt Saksa discounter-keti Lidli soovile rajada kauplus Lasnamäele Mustakivi teele.

Vastates Lidl Eesti jaanuari alguses esitatud taotlusele teatas Tallinna säästva arengu ja planeerimise amet (SAPA) eelmisel nädalal, et arhitektuuriteenistuse komisjon ei pidanud õigeks esitatud hoone toidukauplusena rajamist Mustakivi tee 3a asuvale krundile.

Teadaolevalt alustas Lidl aktiivselt kauplusekoha otsinguid vähemalt kaheksas Eesti linnas alates eelmise aasta lõpust, kui pöördus vastava palvega eri linnade arhitektuuri- ja planeerimisametite poole.

Lisaks Tallinnale otsis Lidl kohta ka Tartus, Rakveres, Viljandis, Valgas, Narvas, Jõhvis ja Võrus. Sarnaselt Tallinnale ütles Lidlile ära ka Tartu linn.

Lidli kaubamärgi all opereerib Saksa perefirma Schwarz Gruppe, kellele kuulub 5600 kauplust. Lidl kuulub maailma 20 suurima jaekaubandusettevõtte hulka, mille käive viimaste eksperthinnangute järgi on umbes 470 mld krooni. Eestis on asutatud Lidl Holding Eesti OÜ ja Lidl Eesti UÜ.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing