Gunnar Okk: Eesti Energia investeeringute plaan tuleb üle vaadata

10. veebruar 2004, 10:44

Eesti Energia juhatuse esimees Gunnar Okk ütles, et seoses energiaturu avamisega tuleb Eesti Energia investeeringute plaan tuleb üle vaadata.

'Majandusministeeriumi ettepanek elektriturg juba varem avada muudab
oluliselt investeerimisprogrammi lähteeeldusi ja seetõttu tuleb programmi
elektritootmise osa kindlasti uuesti üle vaadata,' ütles Okk. Tema sõnul on vara veel öelda, millises mahus elektrituru kiirem avanemine investeerimiskava muudab. 'See küsimus vajab siiski natuke pikemat analüüsi,' ütles Okk.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi energeetika osakonna juhataja Einari Kisel avaldas lootust, et turu avamisega peaks vähenema surve elektri hinna tõusule, sest seni on Eesti Energia põhjendanud hinnatõuse investeerimisvajadusega.

Okk hindas aga, et surve suletud turugrupi energiahinnale hoopis suureneb. 'Pikemas perspektiivis tekib elektrituru järk-järgulisel avamisel surve suletud turuosa hindade tõusuks,' ütles Okk.

Investeerimisprogramm elektritootmise osas lähtus Eesti Energia Eesti ja Euroopa Liidu vahel kokku lepitud elektrituru avanemise tähtaegadest.

Eelmisel Eesti Energia nõukogu koosolekul vastu võetud 15-aasta investeeringute programmile eelnes üle aasta kestnud uuringute ja analüüsi protsess. Selles osalesid lisaks Eesti Energia spetsialistidele nii TTÜ kui ka teiste Eesti ülikoolide teadlased.

Okk ütles ka, et investeerimisprogrammi elektrivõrkude osa elektrituru kiirem avanemine ei mõjuta. 'Investeeringud elektrivõrgus ei sõltu turu avanemise kiirusest,' ütles Okk.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing