EPL: Rehvide utiliseerimise projekt on takerdunud

12. veebruar 2004, 08:01

MTÜ Rehviliidu eelmise aasta 15. septembril lõppenud konkurss kõige odavama kasutatud rehvide koguja ja utiliseerija leidmiseks venib.

Esialgsete kavade järgi pidi konkursi võitja selguma novembris. Tähtaega on pidevalt edasi lükatud ja ka tänavuse aasta alguses ei suutnud Rehviliit otsust langetada, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Kui hange välja kuulutatakse, tuleb see ka lõpuni viia,? ütles Tallinna Prügila ASi juhatuse liige Raivo Uukkivi ja lisas, et viisakas oleks konkursi nurjumisest kõiki teavitada.

Uukkivi on kuulnud, et Rehviliit püüdis ise Keskkonnainvesteeringute Keskuse (KIK) kaudu leida raha rehvide purustamise seadmete muretsemiseks ning käivitada rehvide utiliseerimine.

KIKi jäätmekäitluse programmi koordinaator Marika Siht kinnitas, et Rehviliit esitas taotluse 15,5 miljoni krooni saamiseks. Selle raha eest sooviti muretseda nii rehvide jäme- kui ka peenpurustaja ja neid ühendav transpordiliin.

?Tavajäätmete käitlemist toetab KIK käesoleval aastal ligi 26 miljoni krooniga. Sellest summast 15,5 miljonit krooni Rehviliidule ei ole kuidagi võimalik anda, siis ei saaks teised taotlejad praktiliselt midagi,? lisas Siht.

?EMEX oli pakkumises nõus ise 4?5 miljonit krooni investeerima, et osta vajalikud seadmed,? ütles ASi Emex juhatuse esimees Ilmar Jõgi.

Alates 16. juulist 2006 ei tohi enam ladestada ka purustatud rehve.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing