SLÕL: Pank tegi mehele salaja pensionisamba

16. veebruar 2004, 08:05

Ühispangas on algatatud sisejuurdlus, et selgitada, miks võttis nende töötaja vastu kogumispensioni liitumisankeedi, millel oli teise inimese allkiri.

Kui Marek möödunud esmaspäeval läks Hansapanga Türi kontorisse uurima, millal lõpeb ta elukindlustus ning kuidas hakata kogumispensioni koguma, sai ta teada, et on enese teadmata ühinenud Ühispanga progressiivse pensionifondiga, kirjutas SL Õhtuleht.

«Üllatus oli päris suur. Kui ma paar korda Ühispangas käisin, käis tuttav teller ja klassivend Mauri alati peale, et sõlmi pensionikindlustus. Ma polnud nõus, sest plaanisin konto avada Hansapangas, kus on ka minu muud kontod,» räägib Marek.

Selle peale, et ema oli tema eest kogumispensionilepingu juba 31. oktoobril 2002. aastal sõlminud, mees ei tulnud. Kuid nii oli. Samal päeval, kui ema Helle otsustas Ühispanka pensioniraha koguma hakata, andis ta allkirja ka Mareki ankeedile. Ehkki kõik lepingulahtrid on täidetud poja andmetega, on lepingu jaluses ema allkiri.

Helle ütleb SL Õhtulehele, et andis Mareki lepingule allkirja. «Mis seal vahet on, kes lepingu allkirjastas? Üks pere ju!» arvab ta ja räägib, et kirjutas poja lepingule alla samal päeval, kui ise pensionifondiga liitus. «Tahtsin talle lihtsalt head. Karta on, et ta poleks kogumispensioni ise niikuinii teinud.»

Paide Ühispanga kontoris töötav Järvamaa peateller Ljubov Kukk ütleb, et kui Mareki jutt kinnitust leiab, on tegu kehtetu paberiga. «Aga seda peab kontrollima ja siis arutama, mis edasi saab.»

Ühispanga avalike suhete juhi Evelin Pulli kinnitusel on pangas juhtumi uurimiseks algatatud sisejuurdlus.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing