Keskerakond nõuab Atonenilt selgitusi elektrihinna tõusu kohta

25. veebruar 2004, 15:37

Keskerakonna fraktsiooni liikmed esitasid arupärimise elektrituru avamise ja elektrihinna tõusu kohta, teatas erakond pressiteates.

Riigikogu Eesti Keskerakonna fraktsiooni liikmed esitasid täna majandus- ja kommunikatsiooniminister Meelis Atonenile arupärimise elektrituru avamise ning elektrihinna tõusu kohta. Arvestades asjaolu, et Eesti Energial on kavas lähiajal elektri hinda tõsta, soovivad keskerakondlased ministrilt selgitusi elektrituru avamise vajalikkuse ja põhjendatuse kohta. Samuti huvituvad Keskerakonna fraktsiooni liikmed valitsuse-poolsetest kompensatsioonikavadest, hüvitamaks era- ja väiketarbijatele planeeritust varajasemast elektrituru avamisest tingitud hinnatõus.

?Seadusemuudatuse eesmärk, milleks on luua eeldused elektri vabaturu tekkeks, ei ole piisavalt põhjendatud ega argumenteeritud. Samuti ei ole valitsusele saadetud eelnõu seletuskirjast võimalik selgelt välja lugeda eelnõu eesmärki ning sellega kaasnevaid mõjusid,? märgivad arupärijad ja soovivad minister Meelis Atonenilt selgitusi, kas liigse kiirustamise tagajärjel võiksid Eesti elektriturul mõneks ajaks võimust võtta võimalikud spekulandid Venemaalt, kes ei suuda tagada elektrienergiaga varustamise kindlust ning võivad seada seega ohtu Eesti Vabariigi sisejulgeoleku?

Arupärijad soovivad samuti teada, kas ministri hinnangul on otstarbekas otsustada eelnevalt Narva Elektrijaamades uute blokkide ehitamiseks vajalike investeeringute tegemine, mis toob kaasa elektrihinna tõusu, teades samal ajal, et Eesti riiklik energeetika arengukava kinnitatakse alles pärast investeeringute tegemist, mille tulemusena võiks selguda, et tehtud investeeringud osutuvad tulutuks?

Keskerakondlased soovivad selgitust, kuidas suhtub minister Eesti Energia nõukogu liikmete hinnangusse, et elektrituru avamine on toores idee, millele peaks eelnema põhjalike analüüside ja täpsete arvutuste läbiviimine ning kas valitsusel on vastavad analüüsid ja arvutused tehtud?

?Minister Atonen on elektrihinna tõusu kiitnud heaks enne investeeringute suundi määratleva energeetika strateegilise arengukava vastuvõtmist. Siin on asjad loogiliselt täiesti segamini,? märkis arupärimise üle andnud Liina Tõnisson.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing