Teisipäev 17. jaanuar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Tulumaksu sai tagasi viie päevaga

25. veebruar 2004, 15:24

70 protsenti esimesel päeval e - deklareerinuist said viie tööpäevaga tulumaksu tagasi, teatas tolli- ja maksuamet.

Tulumaksu tagastamisega alustati reedel, 20. veebruaril, mil tulumaksu tagastati kokku 1003 isikule summas 2,1 miljonit krooni. Esmaspäeval, 23. veebruaril, tagastati 11,123 miljonit krooni veidi enam kui kuuele tuhandele kliendile.

Maksu- ja tolliameti peadirektori asetäitja Avo Rõõmussaare sõnul annab maksuhaldur endale aru, et tegemist on protsessiga, kus maksumaksjal on suured ootused tagastatava summa osas.

'Kuigi esimestel päevadel esitatud e - deklaratsioonide arv oli oodatust suurem oleme pidanud oma lubadusest kinni - tagastatud on tulumaksu 13 miljoni ulatuses esimesel päeva deklareerinutele ja 19,9 miljonit krooni 11904.

Maksumaksjale, kes deklareerisid oma tulu teisel päeval - nende summade taga on üle 60 protsendi kahel esimesel päeval deklareerinutest,' lisas Rõõmussaar.

Enam probleeme tulu tagastamisel tekitavad maksumaksjatele koolitus- ja haridusasutuste hilinenult või väljastamata jäetud andmed koolituskulude kohta.

Maksu- ja tolliamet juhtib kõigi koolitusasutuste tähelepanu asjaolule, et neil lasub kohustus edastada andmed klientide poolt tasutud koolituskulude kohta.

Krediidiasutused avasid võimaluse edastada andmed pangale tasutud eluasemelaenu intresside kohta eelmise nädala keskel. Sellest tingituna ei ole üldjuhul tagastuse saanud maksumaksjate seas ka eluasemelaenu deklareerijaid. Samuti võib kinnitatud deklaratsiooni andmete ja maksuhalduril olevate andmete erinemine kindlasti olla tagastuse viibimise põhjuseks.

Nädala lõpuks käivitub ka rakendus, millega on e - maksuameti kasutajatel võimalik jälgida, mis seisus konkreetne deklaratsioon on ning mida sellega hetkel tehakse. Tänaseks on läbi e - maksuameti esitatud 74237 ja paberkandjal kokku 20310 tuludeklaratsiooni.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing