EPL: Keskmine eestlane suhtub ELi mure ja umbusuga

02. märts 2004, 08:04

Eelmise nädala arvamusuuringu Eurobaromeeter järgi on keskmise eestlase suhtumine ELi segu vähesest eneseusust, umbusust ning apaatiast.

Üldhoiakute skaaladel hoiab Eesti liituvate riikide seas konkurentsitult negatiivseima suhtuja positsiooni. Vaid 26% tunnistab, et neil oleks ELi kadumisest kahju, 40 protsendil on ükskõik, 18% ?hingaks kergendatult?, kirjutas Eesti Päevaleht.

Esmane reaktsioon ELile on negatiivne 42 protsendil, ootuste esikolmik on Eestis ainsana ühegi positiivse näiteta ? peamised ühised nimetajad on negatiivse mõju kartus majanduses ja bürokraatia. Kolmeks domineerivaks emotsiooniks ELi nimetamisel on Eestis lootus, mure ja umbusk.

Kaks kolmandikku vastajaist on Eesti liitumisprotsessist väheinformeeritud, asi on kehvem vaid Leedus ja Ungaris. Ainus, mida keskmine Eesti vastaja teab suhteliselt hästi ? koos Slovakkia ja Poolaga ? on see, et ELilt saadakse juba praegu toetusraha. Märkimisväärselt palju eestlasi usub, et valitsus teeb liitumiseks kõik, mis vaja (83%).

Apaatia ja mure juured tunduvad osaliselt peituvat nõrgas eneseusus. Liituvate riikide hulgast on Eestis vähim neid (20%), kes usuvad, et riigil on ELi arengusse midagi pakkuda. Vaid veidi üle poole usub, et Eesti rikastaks Euroopat kultuuriliselt. Koos Leeduga on Eesti tagantpoolt esimene nende seas, kes usuvad, et liitumist õigustab riigi geograafiline või kultuuriline kuulumine Euroopa ruumi.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    10. November 2009, 00:00
    Otsi:

    Ava täpsem otsing