Kolmapäev 7. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Linnavolikogu algatas kõrghoonete teemaplaneeringu

04. märts 2004, 17:26

Tallinna linnavolikogu otsustas neljapäeval algatada kõrghoonete paiknemise teemaplaneeringu.

Linnavolikogu hinnangul on teemaplaneeringu 'Kõrghoonete paiknemine Tallinnas' koostamise algatamine äärmiselt vajalik. Teemaplaneeringu eesmärk on määrata kindlaks kõrghoonete paiknemise võimalikud asukohad ning nende püstitamise keelualad, teatas Raepress.

Teemaplaneering koostamine algatatakse linna üldplaneeringu täpsustamiseks ja täiendamiseks ning saab olema aluseks detailplaneeringute koostamisele.

'Seda, et linnaplaneerimisel ei ole kindlaid reegleid, on pidevalt kritiseeritud,' ütles linnavolikogu esimees Maret Maripuu. Maripuu sõnul reguleerib algatatud planeering üht linnaplaneerimise valupunkti.

Otsuse seletuskirja kohaselt puuduvad Tallinnas üheselt sätestatud mängureeglid, mis määraksid kuhu, kui tihedalt ja kui kõrgeid maju planeerida ja ehitada. Algatatud teemaplaneering täidab eesmärki kehtestada kõrghoonete planeerimisele selged ja üheselt mõistetavad reeglid.

Kehtiva üldplaneeringu täpsustamiseks ja täiendamiseks teemaplaneeringu koostamise korraldamine kuulub Tallinna ehitusmääruse kohaselt Tallinna Säästva Arengu ja Planeerimise (SAPA) pädevusse.

SAPA tellimusel on valmimas kesklinna ja sellega piirnevate alade analüüs ja ehitusmäärus ning Pelgulinna, Kalamaja, Kadrioru, Nõmme, Astangu ja Pirita tee ehitusmäärus, mis lisaks hoonete kõrguslikule analüüsile käsitlevad ka ehitustegevusega kaasnevaid liiklusprobleeme, sotsiaalseid aspekte, miljööväärtuslike alade hinnanguid, elanike paiknemist ja rännet, kaubandus- ja äripindade vajadust jm.

Teemaplaneeringu 'Kõrghoonete paiknemine Tallinnas' koostamisel tuleb arvestada ka nende koostamisel olevate piirkondlike ehitusmäärustega.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing