Pühapäev 26. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Tarvi Martens Hansapanga rünnaku kohta: sellega peab arvestama

Inno Tähismaa 15. märts 2004, 15:25

Tuntud andmeturbespetsialist Tarvi Martens ütles Hansapanga rünnaku kohta, et selliste asjadega tuleb lihtsalt arvestada.

?Igal aastal suurenevad rünnakud kaks korda ja sellega seoses suurenevad kahjud kaks korda,? ütles Martens internetiga seonduvat kommenteerides. Tema sõnul on kuue aasta pärast internetikahjud võrreldavad liikluskahjudega.

Martensi sõnul on internetirünnakud ja sellega seotud ummistused muutunud paratamatuseks nii nagu on liiklusummikud. Kui varem pidi rünnete tegemiseks olema tark mees ja ise midagi programmeerima, siis täna piisab lihtsalt mõne olemasoleva programmi käivitamisest. ?See on kvalitatiivne muutus, mis toimus 2-3 aastat tagasi,? ütles Martens.

Martnes ütles, et põhimõtteliselt oleks võimalik luua ka süsteem, mis kannataks suure koormuse välja, ent sellele vaatamata pole internetis võimalik eristada häid elektroonilisi pakette halbade kavatsustega pakettidest. Sestap ei saa kuhugi piiri panna.

Selliste rünnete vastased süsteemid suudavad Martensi sõnul küll blokeerida päringute tegemist, ent ei anna 100% lahendust. Vaja on ka käsitsi sekkumist ehk aktiivmonitooringut ja vajadusel mõned aadressid kinni panna.

Reedel tehti Hansapanga internetiaadressidele massiliselt päringuid, mis ajas panga arvutid umbe. Sellega seoses ei saanud kliendid teha näiteks ülekandeid üle panga elektrooniliste kanalite. Tegemist oli nn DOS-rünnakuga, mis tõkestas panga teenuste pakkumist.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing