Karksi vald ootab riigilt auvõla maksmist

16. märts 2004, 10:12

Karksi vald loodab, et riik tasub talle veel sel kevadel 1,4 miljoni krooni suuruse auvõla, siis ei pea vald investeeringuteks laenu võtma.

Viis aastat tagasi liitunud Karksi vallale ja Karksi-Nuia linnale lubas toonane valitsus kaks miljonit krooni toetust ning kõigi ühinemiskulude katmist.
Rahandusministeeriumi andmetel oleks ühinenud vald pidanud riigilt saama 2,4 miljonit krooni, ent tegelikult on ta saanud 999 000 krooni,kirjutab Sakala.

Rahandusminister Taavi Veskimäe sõnul võtab valitsus ühinenud valdadele võlgu jäädud raha väljamaksmise veel sel kuul päevakorda.

'Algul kanti meile kahes jaos ligi miljon krooni üle, kuid siis tuli võimule uus valitsus ja eelarve puudujäägi tõttu rohkem toetust ei antud,' rääkis Karksi vallavanem Arvo Maling. 'Praegune valitsus on võtnud kavva vana auvõla likvideerimise.'

Maling on sel teemal rääkinud rahandusministriga ning saanud lubaduse, et teema tuleb valitsuse istungil arutusele kas sel või järgmisel nädalal.

'Meile kuluks see miljon krooni väga ära, sest oleme plaaninud tänavu investeeringuteks laenata miljon krooni,' selgitas Maling. 'Kui me selle toetuse kätte saaksime, ei peaks me laenu võtma.'

Rahandusminister esitab valitsusele ettepaneku eraldada 8,4 miljonit krooni kohalike omavalitsuste ühinemistoetusteks.

Summa jaguneb võrdselt 1,401 miljoni kroonisteks osadeks 1999. aastal vabatahtlike ühinemiste tulemusena tekkinud Anstla, Kaarma, Karksi, Lihula, Otepää ja Vihula valla vahel.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

Vaata kogu kava
Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing