Esmaspäev 27. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Toomas Petersonile pole süüdistust esitatud

30. märts 2004, 16:10

Lennuameti ametist aasta eest skandaaliga lahkunud Toomas Petersoni kriminaalasja menetlus kaitsepolitseis kestab ja süüdistust pole seni esitatud.

Kaitsepolitsei komissar Henno Kuurmann ütles, et kriminaalasja menetlus käib. ?Hetkel ootab uurija vastuseid oma õigusabitaotlustele välisriikidest,? selgitas ta. Aasta eest vahistasid kapo ametnikud tollase Lennuameti juhi tema kabinetis ja korraldasid seal läbiotsimise, mispeale mees kirjutas ise avalduse ametist tagasi astumiseks.

Peterson ütles, et teda kuulati viimati antud asjas üle eelmisel suvel ja mingit süüdistust pole talle siiani esitatud. ?Selle juhtumiga on nii, et sellal olid natuke teised seadused ja seda võis tõlgendada nii ja naa. Kui mulle esitatakse mingi nõue, siis vaatan selle advokaadiga üle ja vajadusel maksan tasumata jäänud maksud ära,? lausus ta.

Petersoni sõnul olid kriminaalasja algatamise taga ühe lennuettevõtja poolt esitatud kaebused. ?Kui sa oma pädevuse piires käitudes kahjustad põhjendatult kellegi ärihuve, pannes näiteks firma teatud ajaks kinni, siis kahjuks kannatad selle pärast ise. Kui oled varem eraäris olnud, leiab mingi põhjuse, millest kinni hakata, alati,? selgitas ta toimunut.

Firma, kelle ärihuvisid Lennuameti tegevus aasta eest tugevasti kahjustas, oli Enimex, mille üks lennukeist oli eelnevalt alla kukkunud.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing