Valitsus tänavu korruptsiooni uurimist ei rahasta

02. aprill 2004, 14:32

Tänavu valitsus korruptsiooni uurimisele raha ei kuluta, kuna paljastamine on niigi uurijate ja prokuröride töökohustus.

Kokku hakkab üle Eesti korruptsiooni paljastama 75 uurijat ja prokuröri, kes spetsialiseeruvad korruptsiooni- ja ametialastele kuritegudele. Väga paljud neist on varem tegelenud majanduskuritegude menetlemisega. Need 75 uurijat ja prokuröri töötavad praegu kaitsepolitseis, keskkriminaalpolitseis ja politseis ja prokuratuuris. Korruptsiooniga võitlemine kuulub ka nende praeguste töökohustuste hulka.

Hetkel pole vihjetelefon tööle hakanud, kuid tõenäoliselt tuleb see politseisse. Korruptsioonitelefonile oodatakse kõiki vihjeid, isegi kui mõni poliitik või ametnik võtab vastu pastapliiatsi, nokamütsi, lilled, raamatu, veini- või konjakipudeli. Kaevata võib nii ametnike endi, nende abikaasade, laste, vanemate, sõprade kui ka kunagiste kursusekaaslaste peale.

?Vihjete ulatuse ja isikute kohta ei saa seada piiranguid, sest nende seadmisel kaob ju vihjamise mõte ära,? selgitas prokuratuuri avalike suhete osakonna juht Kristiina Herodes.

Selleks ajaks kui vihjetelefon alustab, on olemas ka regulatsioon, mis garanteerib info andjale anonüümsuse.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing