Esmaspäev 16. jaanuar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Bloomberg: seoses laienemisega on Ida-Euroopa aktsiaturgudel oodata suurt tootlust

05. aprill 2004, 10:08

Seoses Euroopa laienemisega oodatakse Ida-Euroopa aktsiaturgudelt sel aastal suurt tootlust, teatas uudisteagentuur Bloomberg.

Ida-Euroopa aktsiaturud olid juba esimeses kvartalis ühe suurema tootlusega aktsiaturgusid. Morgan Stanley Capital International indeks (MSCI), mis kajastab T?ehhi, Ungari Poola ja Venemaa aktsiahindade liikumist, kerkis esimeses kvartalis 22 protsenti. Aastaga on see indeks aga kahekordistunud. Riikidest on esimese kvartali suurim tõusja Austria, mille ettevõtted teevad tihedalt koostööd Ida-Euroopaga.

Finantsturgudel mõjuka uudisteagentuur on optimistlik ka tuleviku suhtes. 'Kasv jätkub ning liitumine tugevdab seda,' kommenteeris agentuurile Frankfurdis asuv fondijuht Sylwia Szczepek, 'Ida-Euroopal on veel tõusuruumi'.

Ehkki Eestit ja teisi väiksemaid liitujaid mainitakse möödaminnes, pole kahtlust, et investeerimisotsuste tegijad ei jäta kahe silma ka meid. Suurte fondide portfelli ei pruugi Hansapanga, Telekomi ja väiksemate ettevõtete aktsiad mahtuda, aga on küllalt palju neid, kes vaatavad ka väiksemaid. Tõenäoliselt kaovad pärast esimest maid nii mõnedki formaalsed investeerimispiirangud (näiteks pensionifondid, kes võivad investeerida vaid Euroopa Liidu ettevõtete aktsiatesse.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing