Reede 9. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Börsiülevaade: Eesti aktsiad pole enam odavad

14. aprill 2004, 10:03

Eesti aktsiad pole enam odavad. Sedasi võiks võtta kokku uudistevoo.

TeliaSonera Norra, Taani ja Balti riikide presidendi Kenneth Karlbergi isiklikul hinnangul, mis pole TeliaSonera ametlik seisukoht, on Eesti Telekomi aktsia kallis. Siinkohal tasub panna tähele, et TeliaSoneral on olulised huvid seoses Eesti Telekomiga ning see võis olla püüe aktsia hinda alla rääkida. Kuid sama meelt on ka Hollandi panga ING analüütikud, kes soovitavad aktsiat müüa. Hansapanga aktsiat peavad ülehinnatuks nii ING kui ka Eesti Ühispanga analüütikud.

Vaatama manitsevatele soovitustele on jätkunud torm Eesti aktsiate ostmiseks. Viimastel päevadel on küll käibed nigelad olnud. Hansapanga ja Saku Õlletehase aktsia tegid eile värsked ajaloo kõrgeimad tasemed. Võib ju loota, et EL täisliikmeks saamise järel saavad suvalised Euroopa Liiduga oma tegevuse piiritlenud fondid paigutada raha uutesse liikmesriikide aktsiatesse. Kui aga analüüsid soovitavad Eesti aktsiaid müüa ja Ida-Euroopas on piisavalt alternatiive, ei pruugi siia täiendavaid rahamägesid tulla. Sealsetel fondijuhtidel on erinevalt vaid Baltimaadesse investeerivatest fondijuhtidest piisavalt valikut ning puudub vajadust osta end turule mistahes hinna eest sisse.

Kui mingil põhjusel tekiks müügihuvi, siis võiks oodata siinsetele aktsiahindadele päris korralikku korrektsiooni. Aga selle mõju Eestile oleks palju väiksem kui 1997. aasta mulli lõhkemise järel, kuna suurem osa Eesti börsiettevõtte aktsiakapitalist on välismaises omanduses. Seega võidud ja kaotused annavad end suuresti tunda välisinvestorite juures. Pensionifondide varade paigutuses pole kah Eesti aktsiate osakaal teab mis suur, mistõttu sajad tuhanded II sambaga liitunud ei kannataks eriti Eesti aktsiaturu võimaliku languse korral.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing