Apple kasumit lennutab iPod muusikamängijate ja märkmike müük

15. aprill 2004, 10:25

Apple Computer viimase kvartali kasum ületas ootusi. Kasvu taga oli iPod digitaalmuusikamängijate ja elektronmärkmike tugev müük.

Arvutitootja aktsia tõusis pärast tulemuste avaldamist järelkauplemises 10% tasemeni 29,29 dollarit, kirjutab uudisteagentuur Reuters.

Esimest korda ajaloos müüs Apple rohkem iPod muusikamängijaid kui oma lipulaeva, Macintoshi arvuteid. Ettevõtte tegevjuhid ütlesid pressikonverentsil, et neil on käimasolevas kvartalis raskusi väga edukalt müügiks läinud iPod mini pakkumisega, kuid nad suudavad nõudlust rahuldada enam muusikat mahutavate valgete iPods muusikamängijate vastu.

?Apple saatis lõppenud kvartalis turule rohkem iPods mängijaid kui jõuluhooaega sisaldaval perioodil, mis on üsnagi paljuütlev,? ütles Cross Research analüütik Shannon Cross. Ta ootas, et Apple paiskab kvartaliga turule 600tuhat iPods mängijat, kuid tegelik tulemus oli 807tuhat.

Macintosh arvuteid läks tehasest kvartaliga teele 749tuhat ehk 5% rohkem kui aasta eest.

27. märtsil lõppenud majandusaasta teises kvartalis teenis Apple kasumit 46 mln dollarit ehk 0,12 dollarit aktsia kohta (aasta tagasi oli kasum 0,04 dollarit aktsia kohta). Käive hüppas 1,48 mld dollarilt 1,91 mld dollarini.

Apple finantsjuht Fred Anderson teatas telefonikonverentsil, et ootab käimasolevaks kvartaliks restruktureerimiskulusid arvestades kasumit 0,12-0,13 dollarit aktsia kohta. Käive peaks küündima 1,93 mld dollarini.

Analüütikute keskmised ootused käimasolevaks kvartaliks püsisid vastavat 0,09 dollari ja 1,81 mld dollari peal.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

Vaata kogu kava
Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing