Teisipäev 21. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

PM: Falck kasseerib linna seljataga miljoneid kroone parkimistulu

23. aprill 2004, 08:27

AS Falck Eesti kogus Tallinna linna maal asunud eraparklast kolme aastaga ligi kaks miljonit krooni parkimistulu.

Postimees avastas Ahtri tänavas tegutseva parkla Tallinna tasulisel parkimisalal liiklusseadusega lubatud 15minutilist tasuta parkimist kontrollides. Et Falck sellest parklast tulevat tulu linnaga ei jaga, ei pea firma seal kinni ka tasuta 15 minuti nõudest.

Lähemal uurimisel selgus, et Falck laiendas 2002. aastal Ahtri tänaval asuva World Trade Centeri (WTC) maja ees olevat kitsukest eraparklat vastvalminud ristmikuga külgneva linnamaa arvel, kuid ei maksa parkimiskohtadelt tulevast tulust linnale sentigi.

Samas asub kolmveerand eraparklast linna tasulise parkimise alas, mille eest peaks Falck linnale maksma 55 protsenti parkimisalalt saadavast tulust. Linnaametnikud tunnistasid Postimehele, et tegelikkuses ei saa linn parklast sentigi, sest seal käibivad erapiletid, mitte linna parkimispiletid.

Tallinna kommunaalameti liiklusteenistuse direktor Mati Songisepp sõnas, et ei tea, kui palju linnal umbes kahe aasta jooksul parklakohtadelt tulu on jäänud saamata, kuid nõustus Postimehe arvutuste järgi saadud umbes 700 000?800 000 krooniga aastas. «Suurusjärk peaks olema õige,» nentis Songisepp.

AS Falck Eesti avalike suhete direktor Indrek Lindsalu ütles, et temale tuli linna teadmatus üllatusena, sest firma eeldas, et linn teab, et tegu on linna maa arvel suurendatud eraparklaga.

«Tegemist on WTC parklaga, mis algselt oli väiksem, kuna kõrvalt sai autoga vabalt läbi sõita,» selgitas Lindsalu. «Kuna piirkond kujunes äärmiselt liiklusohtlikuks, palus toonane linna transpordiamet meil ala täielikult sulgeda, mis sisuliselt tähendas WTC kinnise parkla suurendamist.

«Tegime omalt poolt investeeringu ? paigaldasime tõkkepuud ja asusime kogu alal parkimist korraldama,» lisas Falcki esindaja. Lindsalu sõnul on Falck täitnud linna ja WTCga kokkulepitut.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing