PM: Raha võtmine ainepunktide ülekandmise eest tekitab vaidlusi

23. aprill 2004, 08:13

Tartu Ülikoolis tekitab vaidlusi kord, kus ainete ülekandmisel tuleb tasuda ainepunkti eest sada krooni ja kakssada krooni taotluse läbivaatamise eest.

Rektori käskkirjaga kehtestatud korra alusel tuleb näiteks kusagil mujal ülikoolis nelja ainepunkti ulatuses õpitud aine ülekandmise eest tasuda ülikoolile 400+200 krooni, kirjutab Postimees.

Punktide ülekandmiseks tuleb tudengil oma teaduskonnas esitada taotlus ja enne selle läbivaatamist tasuda raha.

See tuleb maksta ka siis, kui vastav komisjon leiab, et taotluses nimetatud aineid ei saa üle kanda nende sisu, õpetamise taseme pärast või muul põhjusel.

Praegu näeb kord taotluse tasuta menetlemist ja ainete hindamist ette kolmel juhul.

Esiteks siis, kui taotletakse varem Tartu Ülikoolis sooritatud õppeaine(te) hindamist.

Teiseks juhul, kui üliõpilane on eelnevalt teaduskonnas või kolled?is kokku leppinud õpingute sooritamise teises kõrgkoolis. Kolmandaks juhul, kui nii on kõrgkoolide vahel kokku lepitud.

Tartu Ülikooli õppekorralduse spetsialist Aili Saluveer märkis, et septembri algusest kehtinud korra rakendamine on tekitanud rahulolematust teaduskondades ja mitmel pool mujal ülikoolis ning selles korras on oodata muudatusi.

Diskussiooni all on ka küsimus, kas Eesti avalik-õiguslike ülikoolide vahel tudengitega kaasaliikuvate ainepunktide eest peaks raha võtma või peaks ülekandmine käima tasuta.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing