EPL: Odavaim reisivõimalus Peterburi on bussiga

27. aprill 2004, 07:44

Laeva-, bussi- ning rongifirmade esindajate sõnul muutub Peterburisse reisimine üha populaarsemaks, odavaim võimalus on Venemaa suurlinna sõita bussiga.

MootorReisi ASi juhatuse esimees Hugo Osula ütles Eesti Päevalehele, et nende Eurolinesi Peterburi liini bussid on suvel reisijaid täis ning talvel suhteliselt tühjad.

Samas tõdes Osula, et reisijate arv on Peterburi liinil aasta-aastalt kasvanud. Bussifirma üheks suuremaks eeliseks rongi- ning laevaliini ees nimetas Osula väljumisaegade valikut ? Eurolinesi bussid väljuvad iga päev Tallinnast Peterburi kaheksal korral.

Ka on Osula sõnul bussireisi puhul oluliseks argumendiks hind ning kiirus: kohale jõuab buss 7-8 tunniga ning olenevalt väljumisajast maksab ühe suuna pilet 150?220 krooni.

Tallinki turundusjuht Tiina Mander ütles, et ligi kuu aja eest avatud Peterburi laevaliin on tööle saadud üllatavalt hästi. ?Kui arvestada seda, mida tähendab uue laevaliini avamine, siis on kõik probleemid ? ka piiriületamisega seonduvad ? lahendatud üllatavalt ruttu,? sõnas Mander.

Samas lisas ta, et inimesed, kes plaanivad mais-juunis Peterburi puhkusereisi ette võtta, peaks ennast üsna varakult liigutama hakkama, kuna huvi uue laevaliini vastu kasvab pidevalt ning viimasel hetkel ei pruugi laevas vabu kohti olla.

Kui Tallink ja Mootorreisi AS jäävad oma Peterburi liinidega rahule, siis rongireisidega tegelev EVR Ekspress seda öelda ei saa.

EVR Ekspressi juhatuse liige Henn Ruubel ütles, et ettevõte otsib Peterburi liinil paremaid lahendusi ning liiniga väga rahul ei olda.

'Me ei ole rahul peamiselt sõiduplaani pärast ? teatud kuupäevadel väljub rong Tallinnast ning teatud kuupäevadel Peterburist. Seega pole väljumised igapäevased. Teine asi, mis häirib, on sõidu aeg ? kaotame piiril ligi kaks tundi. Kui võrrelda bussisõidu ajaga, on see kaks tundi küllaltki oluline aeg,' selgitas Ruubel. Peterburi liini reisijate arv on pidevalt kasvanud.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing