Valitsus jättis kaks Keskerakonna ettepanekut toetuseta

13. mai 2004, 10:31

Valitsus jättis oma tänasel istungil toetamata Keskerakonna algatatud käibemaksuseaduse- ja kodakondsuse seaduse muutmise seaduse eelnõud.

Valitsus arutas ja otsustas mitte toetada Eesti Keskerakonna fraktsiooni algatatud Käibemaksuseaduse § 15 muutmise seaduse eelnõud, mille eesmärgiks oli vähendada muuseumi-, näituse- ja kinopiletite käibemaksumäära seniselt 18%-lt 5%-le, teatas valitsuse kommunikatsioonibüroo.

Vähendatud käibemaksumäär oleks jäänud kehtima ka etenduse ja kontserdipiletitele, kuid poleks tehtud enam vahet etenduse või kontserdi korraldajal.

Kehtiva seaduse kohaselt on üheks tingimuseks vähendatud käibemaksumäära kohaldamisel see, et etenduse või kontserdi korraldajaks oleks kas riigi-, munitsipaal- või eraetendusasutus või rahvusooper.

Samuti otsustas valitsus mitte toetada Eesti Keskerakonna fraktsiooni poolt algatatud kodakondsuse seaduse muutmise seaduse eelnõu eesmärgiga luua uued võimalused eesti keele õppeks, suurendada riigikeele kasutusvõimalusi, mõjutada positiivselt naturalisatsiooniprotsessi ning integreerida Eestis elavaid kodakondsuseta isikuid, kes on Eestisse asunud enne 1. juulit 1990. a, kiiremal viisil, kui kehtiv kodakondsuse seadus võimaldab.

Eelnõu nägi ette eesti keele õppekulude kuni 100-protsendilise hüvitamise korra eesti keele õppekursuse ning põhiseaduse ja kodakondsuse seaduse tundmise õppekursuse läbinud isikutele ning üle 65-aastaste isikute vabastamise eesti keele oskuse ning põhiseaduse ja kodakondsuse seaduse tundmise nõuete ja tingimuste täitmisest.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing