ForbesŽi andmetel on Venemaal juba 36 miljardäri

13. mai 2004, 14:20

Täna avaldas ajakirja Forbes vene versioon esmakordselt rikkaimate vene ärimeeste nimekirja - tervelt 36-l neist on vara enam kui miljard dollarit.

Kui 27. veebruaril avaldas USA Forbes maailma rikkurite edetabeli, oli seal 25 Venemaa kodanikku. Uute nimede hulgas on Alfa Panga president Pjotr Aven ja Aleksei Kuzmit?ov (sissetulekute allikaks on nimetatud Alfa Group), MillhouseŽi juht David Davidovit?, Sibnefti tippjuht Andrei Gorodilkov ja senaator Valeri Oif (sissetulekute allikas Sibneft), Inteko valdaja Jelena Baturina, duumasaadik Aleksandr Lebedev jt.

ForbesŽi eksperdid väidavad, et nad jälgisid ka varem praegusi uustulnukaid, kuid nende varandus ületas miljardi piiri just aprilli keskpaigaks. Osaliselt on selle põhjuseks Vene börsi tormiline kasv - veebruari algusest kuni 15. aprillini kasvas RTS indeks 21%.

'Kui kasvavad aktsiahinnad, tõstab see tihti ka kompaniide maksumust, mida ei noteerita. Kuigi iga juhtumit vaatleme me eraldi', selgitas vene Forbes"i peatoimetaja Paul Hlebnikov. Seepärast tõstis Forbes näiteks Alfa Groupi äri ja järelikult ka Aveni ja Kuzmit?ovi varanduse väärtust.

Tabel: 1. Mihhail Hodorkovski (Jukos, 15,2 mld) 2. Roman Abramovit? (Sibneft, 12,5) 3. Viktor Vekselberg (TNK-BP, SUAL-Holding, 5,9) 5. Mihhail Prohhorov (Nornikel, 5,4) 6. Vladimir Potanin (Nornikel, 5,4) 6. Mihhail Fridman (Alfa Group, 5,2) jt.

Täielikku tabelit saab vaadata <#Vedomosti saidilt=http://www.vedomosti.ru/cgi-bin/showgraph.pl?image=/graphs/2004/05/13/a1_for_t.gif>

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing