PM: Reisikorraldajad protestivad ebaausa konkurentsi vastu

14. mai 2004, 08:10

21 peamiselt Lõuna-Eestis tegutsevat turismifirmat nõuavad majandusministeeriumile saadetud kirjas illegaalsete reisikorraldajate tegevuse piiramist.

Reisikorraldajate hinnangul võib illegaalsete bussireiside korraldajate turuosa ulatuda kuni veerandini. Ka kooliõpetaja rikub klassiekskursiooni korraldades seadust, kui ta tellib ise lastele bussi, organiseerib neile öömaja ja kasseerib siis lapsevanematelt raha, kirjutab Postimees.

Turismiseaduse seisukohalt on iga selline reis paketireis, selle korraldamiseks peaks aga õpetaja olema kantud erinõuetega tegevusaladel tegutsevate ettevõtjate registrisse.

Lisaks sellele peab reisikorraldajal olema tagatisraha kindlustus või pangagarantii. Kuni 15. aprillini oli tagatise suurus välisbussireiside korraldajale vähemalt 100 000 krooni, pärast turismiseaduse muudatuse jõustumist kasvas miinimumsumma kahekordseks.

Postimehele teadaolevalt on omavolilise reisikorraldusega lisaks kooliõpetajatele tegelnud ka mõned spordiklubid. Peale selle tegutseb reisiturul terve rida üksiküritajaid.

«Meile teadaolevalt on märkimisväärne osa korraldatavatest bussireisidest niinimetatud mustade tegijate käes,» seisab aprillis reisikorraldajate poolt majandusministeeriumile lähetatud kirjas.

Kui seni on reisikorraldajate järelevalvega tegelenud tarbijakaitseamet, siis nüüd paluvad reisikorraldajad ka riigipiiril kontrollida, kas riigist väljuva bussireisi korraldaja kuulub eriregistrisse.

Cassandra Tartu reisibüroo juhataja Siivi Põldots kinnitas Postimehele, et illegaalidel õnnestub tänu riigimaksudest kõrvalehiilimisele oma toodet odavamalt müüa. «Teisalt puudub kliendil garantii juhuks, kui temaga peaks reisil midagi juhtuma,» lausus ta.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing